У Трускавці завершилася міжнародна конференція для волонтерів, яку організувала волонтерська мережа Volunteer Community

Це – найбільша конференція для волонтерів, яка коли-небудь проходила в нашій країні: ця подія зібрала майже 600 добровольців єврейських громад з України, Ізраїлю, Німеччини, Молдови та США, інформує DROBRO.

Цей захід відбувся за фінансуванням “Джойнт” (JDC) – однієї з найбільших єврейських гуманітарних організацій у світі, яка вже більше століття допомагає нужденним у більш ніж 70 країнах.

“Ми хотіли дати волонтерам нову мотивацію у роботі, тому що наша конференція – це місце, де вони можуть зарядитися новими ідеями, поспілкуватися і підтримати один одного”, – зазначила Оксана Галькевич, директорка програм “Джойнт” в Україні.

Україну на конференції представляли волонтери з 30 міст, 200 з яких приїхали з прифронтових регіонів – Харків, Запоріжжя, Суми, Дніпро, Одеса і Миколаїв.

Протягом п’яти днів учасники брали участь у чисельних професійних семінарах і креативних воркшопах, вчилися працювати з вразливими категоріями людей, знайомилися більше з єврейськими традиціями – співали пісні, водили запальні танки, зустрічали шабат.

Волонтерам також потрібно відпочивати, впевнена Дар’я Єфіменко, координаторка з освітніх програм та супервізії міжнародної волонтерської мережі “Volunteer Community FSU” в Україні. За її словами, ще одним важливим завданням конференції було зняти моральне навантаження з учасників і відновити у них ресурси для подальшої роботи. Адже бути волонтером в Україні – вкрай важко, адже їх робота постійно пов’язана зі стресом та ризиком смертельної небезпеки.

“Принцип нашої волонтерської мережі – спочатку допоможи собі, а потім допоможи людям навколо. Тому що коли в тобі немає ресурсу і немає якісної допомоги, то ти собі ще більше нашкодиш. В рамках програми конференції це – одна з наших основних цілей: дати волонтерам емоційне розвантаження, нові методи по роботі з своїм стресом і виявляти його, саме тому у нас було багато сесій з цієї тематики і ми залучили професійних психологів”, – зазначила Дар’я Єфіменко, координаторка з освітніх програм та супервізії міжнародної волонтерської мережі “Volunteer Community FSU” в Україні.

В останній день конференції відбулася “Ярмарка проєктів”, на якій представники Volunteer Community з різних куточків України представляли свої цікаві ідеї: зокрема, там можна було познайомитися з волонтерським дитячим театром від благодійного фонду “Хесед Бешт” з Хмельницького, разом з представниками з київського центру “Halom Volume” навчитися робити свічки або пекти печиво, які потім передають цивільним з деокупованих територій, або отримати безкоштовну психологічну консультацію від центру “Ор Шалом”, який діє вже у семи містах України.

Довідка:

Волонтерська мережа “Volunteer Community” має 32 центри, які працюють у 25 містах України. Вона реалізує соціальні проекти та ініціативи, які направлені на допомогу нужденним людям похилого віку, дітям групи ризику, людям з особливими потребами, розвиває проекти у соціально важливих сферах життєдіяльності – екологія, допомога тваринам, здоровий спосіб життя, а також займається освітою волонтерів.

Від admin