проєкт

У Дрогобичі відкриють сенсорну кімнату для психоемоційного розвантаження

У Дрогобичі реалізують соціальний проект з облаштування сенсорної кімнати для психоемоційного розвантаження атовців та інших соціально вразливих категорій осіб. Проект фінансує Міжнародна організація з міграції, підтримку якої цьогоріч отримали 15 міст в Україні, – на Львівщині серед щасливчиків лише Львів та Дрогобич, передає DroBro.

Проект «Свої» передбачає роботу в кількох напрямках. Перша з них, – по облаштуванні сенсорної кімнати, ведеться вже другий рік.

Минулого року ми почали робити сенсорну кімнату, в рамках співпраці з МОМ. Через обмеженість бюджету не вдалось завершити проект повністю. Тому цьогоріч ми подались на конкурс ще раз. Минулого року зробили поточний ремонт приміщення, освітлення, поставили нові двері. Цього року плануємо доукомплектувати приміщення необхідними засобами і найближчим часом ця кімната відчиниться для відвідувачів, – розповідає голова ініціативної групи, яка подавала проект на конкурс, Наталя Копичин.

Цьогоріч в рамках цього Всеукраїнського проекту було відібрано 15 громад, які зможуть реалізувати свої проекти. На Львівщині такі громади лише дві – Львівська та Дрогобицька.

2 вересня відбувся моніторинговий візит від Міжнародної організації з міграції. До Дрогобича приїхав представник організації, який познайомився з ініціативною групою, оглянув приміщення та засоби, які буде придбано в рамках проекту.

В ініціативну групу проекту в Дрогобичі входять воїни АТО, члени ветеранських спілок, керівники та представники громадських організацій, комунальних установ, волонтери, активісти, психологи.

Сенсорну кімнату облаштовують у Народному домі. Саме тут знаходиться сенсорна кімната, яка має відчинитись наприкінці вересня. Цільова аудиторія кімнати – ветерани АТО, діти та родичі ветеранів АТО, діти з аутизмом, соціально вразливі категорії населення. Хоча відвідувати приміщення зможуть всі, хто потребує психологічного розвантаження.

Також, в рамках проекту «Свої» ініціативна група працює над організацією двох фестивалів та створення туристично-мандрівного гуртка. Один з фестивалів проведуть вже цієї осені. Другий – весною, з нагоди Дня добровольця.

Варто наголосити, що питання реабілітації атовців, їх повторної соціалізації, після повернення з зони бойових дій, є вкрай актуальним. Дрогобиччина втратила 14 воїнів в російсько-українській війні. Однак ще 60 чоловіків пішли з життя незадовго після повернення з війни.

До проекту залучені практичні психологи та Інклюзивно-ресурсний центр, підопічні якого також відвідуватимуть кімнату для психоемоційної реабілітації.

Від admin