На очисних спорудах Львівщини хочуть виробляти біогаз
Львівська обласна державна адміністрація стала переможцем проєкту міжнародної технічної допомоги, який фінансується цільовим фондом «Фінляндія Україна». В межах проєкту було передбачене виготовлення техніко-економічного обгрунтування для будівництва станції переробки біопалива (біогазу) на території Львівської області.
Про це повідомляє DroBro з посиланням на пресслужбу ЛОДА.
«Сьогодні в області реалізують понад пів сотні проектів міжнародно-технічної допомоги. Серед країн партнерів найбільша кількість проєктів припадає на Європейський Союз, і ми дуже раді співпрацювати з Фінляндією, особливо, що стосується ефективного енергетичного використання з екологічною складовою»,- зазначив керівник департаменту міжнародно-технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.
Ще наприкінці січня заявку на реалізацію проєкту затвердили, відтак експерти приступили до роботи над звітом. Його мета – оцінити потенціал очисних споруд Львівської області для можливого виробництва біогазу.
«Одним із пріоритетів у нашій роботі є впровадження заходів із зменшення залежності від газу, його заміщення альтернативними, відновлюваними джерелами енергії. Ми розглядаємо цей проект, як один із складових в частині забезпечення ефективного енергетичного використання ресурсів і готові всіляко сприяти його реалізації»,- зазначив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван.
З 1 по 4 лютого компанія AFRY Ukraine спільно з представниками департаменту екології та природних ресурсів та департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської облдержадміністрації провели оцінку наявних очисних споруд на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств області. Загалом оцінку дали майже по 30-ти об’єктах у 8-ми містах області.
Окрім оцінки стану очисних споруд, серед досліджень в межах проєкту, також є:
- огляд інституційної та правової бази ринку перетворення біологічних відходів на енергетичні об’єкти (в т.ч. спалення, біогаз та компостування);
- розробка стратегії розвитку та довгострокових інвестицій;
- розробка концептуального рішення щодо установок для перетворення органічних залишків у тепло (електроенергія / біогаз);
- підготовка фінансової моделі, економічний та фінансовий аналіз для запропонованого місця проєкту;
- загальний огляд необхідних дозволів та домовленостей для будівництва зазначеного інвестиційного проєкту.
Серед проаналізованих очисних споруд обрали 2 об’єкти, для яких провели повну технічну та фінансову оцінку з метою визначення їх доцільності для подальшої реалізації в проєкті. Це об’єкти у Дрогобичі та Червонограді. Саме вони, згідно з оцінкою, найбільш придатні для подальшої роботи у напрямку виробництва біогазу.
Фінська компанія-підрядник виготовила техніко-економічне обґрунтування (ТЕО), яке передали в ЛОДА. Вартість проєкту – 95 тис євро.
На основі ТЕО Львівська ОДА спільно з фондом «Фінляндія Україна» розпочне пошук інвестора для будівництва станції з переробки органічних відходів на біогаз.
Зазначимо, що цільовий фонд «Фінляндія Україна» фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та управляється НЕФКО. Місцевий партнер – Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, яке надаватиме консультативну та організаційну допомогу у реалізації проєкту.