Київ розпочав будівництво масштабних ліній оборони вздовж лінії фронту, а також кордони з росією та білоруссю
Українці, перейшовши до тактики активної оборони, почали терміново зводити грандіозні оборонні лінії на ключових ділянках фронту. Їхня довжина перевищує 1 тисячу км, передає DROBRO.
Про це йдеться у статті видання The Telegraph. Сотні кілометрів траншей, бетонних “зубів дракона”, підземних опорників та командних пунктів швидко зводяться вздовж усієї лінії фронту. Це частина тактики активної оборони, перехід до якої наприкінці минулого 2023 року оголосив президент Володимир Зеленський. Особливо активно українці посилюють свої тили в районі Лиману, Авдіївки та Куп’янська, де російська армія активно наступає.
Нові оборонні лінії з’являються не лише біля фронту, а й уздовж кордонів із росією та білоруссю. Посилені лінії оборони, як зазначають журналісти, ще сильніше уповільнять армію ворога, що наступає, а також зменшать втрати української армії.
Крім того, ЗСУ буде потрібна менша кількість військ для утримання фронту. Водночас нова тактика говорить про те, що Києву на цьому етапі довелося стримати свої амбіції щодо деокупації територій, захоплених армією рф. Заморожування лінії фронту – це проблема для Києва.
“Статична оборона рідко буває гарною ідеєю, оскільки вона сковує здатність військ маневрувати… Навички та фізична підготовка солдатів можуть легко погіршитися, якщо вони занадто довго сидять в окопах”, – йдеться у статті.
Саме тому, зазначають експерти, ЗСУ обрали для себе тактику активної оборони. Вона передбачає, що українці одночасно й утримуватимуть лінію фронту та вишукуватимуть слабкі місця противника для обвалення ворожої оборони.
“Схожа тактика призвела до несподіваного контрнаступу у вересні 2022 року, під час якого Київ звільнив частину території у Харківській області”, – пише The Telegraph.