Зміст:
- Збираємося на курорт Трускавець
- Уточнюємо основні напрямки і правила лікування в Трускавці
- Як правильно вибрати санаторій Трускавця
- Де можна проживати крім санаторію у Трускавці
- Які зараз ціни на лікування і відпочинок в Трускавці
- Чи можливо здешевити поїздку до Трускавця
- Що робити в Трускавці крім процедур і пиття «Нафтуся»
- Куди можна податися з Трускавця на добу під час перебування на курорті
- Де організувати дієтичне харчування якщо перебуваєш не в санаторії
- Ви проживаєте не в санаторії Трускавця і організм дав збій, куди бігти
У Трускавець гості приїжджають у наступних випадках: обов’язкове лікування, профілактичне лікування, відпочинок поодинці або з сім’єю, розвідка нових маршрутів в пошуках острівців чистоти і краси природи, ветерани та завсідники курорту.
Для гостей оздоровниці, які їдуть на курорт по направленню лікуючого лікаря, за обов’язковим лікуванням в Трускавці, слід пам’ятати про те, що з собою потрібно взяти всі супровідні медичні документи з максимально описаною історією хвороби і супутніми актуальними аналізами. Це прискорить процедуру призначення лікування лікарем на місці і заощадить 2-3 дня, які доведеться витратити, не маючи «медичної карти» на руках, так як потрібно буде здавати всі аналізи і пройти діагностику в тому чи іншому санаторії Трускавця. А це як раз ті дні, які можна буде вже використовувати для самого лікування.
Санаторії з відмінними медичними центрами
Санаторій «Карпати» | Комплекс «Ріксос Прикарпаття» | Апарт готель «Шалє Грааль» | Санаторій «Перлина Прикарпаття» | Санаторій «Шахтар» |
Наступне на що слід відповідально налаштуватися – це дотримання режиму лікування, тобто в комплексі має бути присутнім, прийом «Нафтуся» або іншої мінеральної води курорту, процедури, дієтичне харчування і піші прогулянки на свіжому повітрі. Все це потрібно проходити в певний час і в потрібній кількості. Такий собі нудний строгий цикл правильних дій, призначених лікарем.
Тільки в цьому випадку лікування в Трускавці дасть потрібний результат. Часто запитують, «а чи не досить нам 7 – 10 днів для проходження лікування?». Кожен лікар відповість Вам, що ні. Мінімальний період, який може принести результат від лікування в Трускавці, це 14 днів, в ідеалі 18 – 21 день копіткої роботи над здоров’ям.
Гості які приїжджають на курорт за профілактичним лікуванням, як правило раніше вже лікувалися в Трускавці і тепер для підтримки організму в потрібному тонусі, приїжджаю на 12 – 14 днів попити унікальної мінеральної води Трускавця і пройти якщо потрібно профілактичні процедури, не особливо дотримуючись режиму. Ця категорія приїжджає до Трускавця, як правило 1 раз на рік, деякі це роблять 2-а рази. Таким відпочиваючим слід просто заздалегідь визначиться з датами і місцем перебування в Трускавці. Тут вже не обов’язковий санаторій, можна вибрати для проживання і харчування будь-яку з вілл або готель Трускавця, а також можливий варіант з приватного сектора Трускавця.
Вілли Трускавця які мають свою лікувальну базу
З нашої практики, серед гостей, які приїжджають поодинці в Трускавець, повноцінне лікування у цієї категорії виходить рідко, з багатьох об’єктивних причин. Не кожен може себе налаштувати на процедури і режим дня. Але зате відпочинок в Трускавці у них виходить на славу, благо на курорті є чим зайнятися і дуже різноманітно, тут тобі і ресторани, і нічні клуби, і кінотеатри, і дельфінарій, і екскурсії з Трускавця на будь-який смак, та й багато іншого.
Тут, можна і потрібно порадити одне, не переборщити з активним відпочинком і не завжди плутати мінеральні води з водами трохи іншого характеру, щоб не продовжити відпочинок від курорту вже вдома. Ті ж хто відвідує курорт сім’єю, все йде за правильним сценарієм. Дисциплінуючи один одного люди дотримуються своїх же установок на планове оздоровлення, не забуваючи звичайно і про маленькі земні радощі.
Ті, хто приїжджає на розвідку в Трускавець, як правило попередньо нічим не цікавляться, що іноді змушує їх витрачати багато часу на прості речі. А так як приїжджають вони ненадовго то іноді не все встигають розвідати і дізнатися. Тому порада таким гостям Трускавця, хоча б попередньо дізнатися де будете ночувати в перший день приїзду в Трускавець. У літньо-осінній період курорт заповнений, тому краще забронювати номер в готелі або кімнату в приватному секторі попередньо, заощадите свій дорогоцінний час.
Ну і ветерани або завсідники курорту, тут вже важко щось радити. Це та група відпочиваючих Трускавця, які знають все, не враховуючи того, що курорт змінюється щороку і динаміка розвитку така, що іноді важко самому встигнути за всіма нововведеннями, перебуваючи безпосередньо на місці.
Тому, порадимо таким гостям одне, передзвоніть, уточніть, поцікавтеся. Запевняємо, що кожен раз наш менеджер запропонує вам ще щось, можливо цікавіше того в чому ви переконані.
Для всіх груп відпочиваючих, приїжджаючи до Трускавця в період літо-осінь, також подбайте про придбання квитків на дорогу в пікові сезони з цим можуть бути проблеми
Уточнюємо основні напрямки і правила лікування в Трускавці
Хвороби сечовивідних шляхів
1. Хронічний пієлонефрит і цистит в період клініко-лабораторної ремісії без ознак ниркової недостатності і вираженої артеріальної гіпертензії. Залишкові явища гострого пієлонефриту не раніше 3 місяців після купірування процесу
2. Сечокам’яна хвороба з утворенням і відходженням каменів без порушення функції нирок і відтоку сечі
3. Стан після оперативного або інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів через 1,5-2 місяці після операції
4. Вроджені аномалії нирок при відсутності ознак ниркової недостатності
5. Хронічний простатит (нетуберкульозний) в стадії ремісії
6. Сечокам’яні діатези
Хвороби органів травлення
1. Хронічні гепатити, залишкові явища після токсикохимических уражень печінки в неактивній фазі; стану після перенесеного інфекційного гепатиту;
2. Холецистит, ангіохоліт без схильності до частих загострень;
3. Жовчнокам’яна хвороба, за винятком форм, що вимагають хірургічного втручання
4. Дискинезии жовчних шляхів і жовчного міхура;
5. Латентна форма хронічного панкреатиту без схильності до частих загострень;
6. Хронічні коліти та ентероколіти, крім стенозуючих, туберкульозних, виразкових, бактеріальних і паразитарних форм, поза загостренням;
7. Дискінезія кишечника поза фазою загострення
Хвороби обміну речовин
1. Ожиріння аліментарно-конституційне, без декомпенсації кровообігу
2. Цукровий діабет в стані стабільної компенсації;
Протипоказання для лікування на курорті Трускавець:
1. Всі захворювання в гострій стадії, хронічні захворювання в стадії загострення.
2. Гострі інфекційні захворювання до закінчення терміну ізоляції.
3. Всі венеричні захворювання в гострій або заразною формою.
4. Психічні захворювання, всі форми наркоманії і хронічного алкоголізму, епілепсія.
5. Всі захворювання крові в стадії загострення.
6. Кахексія (виснаження) будь-якого походження.
7. Злоякісні новоутворення.
8. Кровотечі.
9. Вагітність в другій половині.
10. Ехінокок будь-якої локалізації.
11. Всі форми туберкульозу в активній стадії.
12. Всі захворювання і стани, які потребують стаціонарного лікування, в тому числі хірургічного втручання.
Як правильно вибрати санаторій Трускавця
Вибираючи санаторій Трускавця для лікування потрібно розуміти, що в кожному з них є можливість базового лікування курортного профілю. Тобто якщо ви їдете в Трускавець лікувати недуги, описані вище, можете сміливо брати до уваги будь-який санаторій Трускавця. Правда слід врахувати, що прогрес не стоїть на місці і нашу здравницю він також не обійшов стороною, тому з кожним роком в різних санаторіях з’являються нові види і способи лікування не тільки захворювань за профілем, а й інші недуги.
В цьому випадку потрібно брати до уваги ціни санаторіїв. За цим параметром, санаторії Трускавця можна розділити на три категорії: дорогі, стандартні, бюджетні.
До перших відносяться такі курортні комплекси як: «Ріксос Прикарпаття», «Шале Грааль», «Міротель», «Женева» тут ціни 2017 року коливаються вiд 2800 грн., (стандартний номер, проживання плюс сніданок за двох) до 18 000 грн. потрібно буде заплатити за апартаменти на двох за добу. Лікування + харчування в таких курортних комплексах складе 500 – 700 грн. на добу. Додаткові місця в залежності від віку гостя, буде коштувати 400 – 1200 грн. на добу.
Так що виходячи із зазначених цифр ці 4-и заклади Трускавця можуть дозволити собі заможні люди, і якщо ви плануєте не шикувати, а відпочити і пройти курс лікування, не перегинаючи з бюджетом, доведеться ці курортні комплекси відразу відкинути.
Санаторії – «Карпати», «Перлина Прикарпаття», «Шахтар», «Кришталевий Палац», «Еліт Дніпро», «Весна» відносяться на сьогодні до найбільш затребуваним на курорті Трускавець і по ціновій політиці займають більш лояльну сторону до клієнта. Тут номер «Стандарт» (проживання + харчування + лікування) складе 1000 – 1200 грн. на добу, номер «Люкс» 2000 – 3500 грн.
Також в деяких санаторіях в цю ціну входять деякі додаткові послуги, як басейн, спортивні майданчики, тренажерні зали, деякі СПА процедури. Ціни тут коливаються в залежності від сезону, хоча це стосується будь-якого місця перебування в Трускавці, будь то санаторій, курортний комплекс, вілла, приватний будинок.
Сезони в Трускавці можна розділити на – «Низький» (з 20.01 – 25.04) «Високий» (25.04 – 15.10) «Святковий» (25.12 – 20.01) це приблизні дати сезонів, у кожного закладу свої розбивки, але приблизно вказане актуально. Так що, знову ж таки, якщо вирішили трохи оптимізувати бюджет, то приїжджайте на курорт в період після Нового Року та Різдва Христового, ціни будуть більш ніж лояльні.
Санаторії – «Кристал», «Алмаз», «Батьківщина», «Південний», «ЦВКС Трускавець» не злякають вас своїми цінами на послуги, але це ні в яким разі не позначиться на якості лікування.
Тут ціни такого порядку, номер «Стандарт» складе 350 – 450 грн. (З людини в добу, повний пансіон), «Покращений» 500 – 700 грн. Ці санаторії також мають свої лікувальні бази і висококваліфікований медперсонал, єдине що буде простіше вищевказаних санаторіїв так це якість проживання.
Де можна проживати крім санаторію у Трускавці
Вілли і готелі Трускавця
Вибираємо інші варіант проживання в Трускавці крім санаторіїв. Як ми вже згадували, не обов’язково проживати в санаторії, щоб проходити там лікування. Як варіант вілли і готелі Трускавця, а також приватний сектор курорту. Тобто проживаєте і харчуєтеся на віллі або в приватному будинку а курсівку на лікування купуєте в тому чи іншому санаторії Трускавця і проходите лікування.
На курорті вже налічується більше 50-и вілл і готелів різного класу і біля кожної є якийсь санаторій. На карті Трускавця можна подивитися як все це виглядає.
Відразу слід зазначити, для гостей, які приїжджають перший раз на курорт, що Трускавець, це не велике містечко в якому знаходиться близько 20-и санаторіїв які розкидані по всьому місту. На цьому наголошується до того, що де б ви не поселилися, поруч буде той чи інший санаторій і можливість організувати собі в ньому лікування.
Як приклад, вілла “Камелія”, розташована в 10-и хвилинах від центрального бювету мінеральних вод і поруч знаходяться 3-й санаторії: “Карпати”, “Перлина Прикарпаття” і “Шахтар”. Таким чином ви проживаєте на віллі а лікування проходите в одному з 3-х санаторіїв на вибір. Слід зазначити що деякі вілли і готелі Трускавця мають на своїй базі також процедурні кабінети профілактичного характеру, сауни, масажистів і т.п. Практично всі мають свої кафе бари де можна організувати харчування, як по меню, так і дієтичне. Ціни на харчування в 2017 р становлять 150 – 200 грн. (3-х разове з людини), але до проживання харчування не прив’язане, тобто харчуватися не обов’язково 3-и рази, тут на відміну від санаторіїв ви вже самі собі вибираєте і графік прийому їжі і кількість прийомів.
Вілли і готелі курорту можна розділити на категорії як за ціною, так і по розташуванню щодо бювету мінеральних вод і медичних установ. Як правило (90%) відпочиваючих в цьому сегменті дізнаються, на скільки далеко розташована та чи інша позиція від центрального нижнього бювету мінеральних вод.
Отже центральні вілли Трускавця і є найдорожчими, правда за якістю проживання вони виділяються також – “Софія”, “Нафтуся”, “Парк”, “Моцарт”, “Калина”, “Джем”. Тут номер “Стандарт” коштуватиме 400 – 850 грн. проживання за двох. Номер “Люкс” 700 – 1300 грн. також тільки проживання за двох, в деяких випадках включені сніданки.
І чим далі від центральної частини розташована вілла або готель тим ціна буде знижуватися. На відстані 500 м. і більше, за стандартний номер доведеться заплатити 250 – 400 грн. за номер підвищеної комфортності 500 – 800 грн. (проживання за двох). Повторимося, так як часто про це запитують, всі номери вілл і готелів облаштовані санвузлами, гаряча і холодна вода цілодобово. Більш детальні опис з фотографіями і відео можна побачити відкривши будь-яку позицію вілли чи готелю.
Які зараз ціни на лікування і відпочинок в Трускавці
Для більш компактного ознайомлення в цьому розділі, ми покажемо середні ціни по кожному санаторію, віллі і готелю, а також по парочці приватних будинків.
Середня ціна від усіх категорій номерів за 1 людину (проживання, харчування, лікування)
Санаторії | Сезони | ||
Низький | Високий | Святковий | |
«Шале Грааль» | 3293,75 | 3418,75 | 3975,00 |
«Ріксос Прикарпаття» | 5485,00 | 6405,00 | 8705,00 |
«Міротель» | 5450,00 | 6400,00 | 8700,00 |
«Карпати» | 2055,00 | 2336,25 | 2680,36 |
«Кришталевий Палац» | 1043,58 | 1293,87 | 1520,78 |
«Весна» | 940,70 | 1078,30 | 1195,63 |
«Еліт Дніпро» | 1029,00 | 1237,50 | 1435,20 |
«Дніпро-Бескид» | 925,54 | 1070,00 | 1302,65 |
«Перлина Прикарпаття» | 654,32 | 764,00 | 925,12 |
«Кристал» | 502,75 | 624,29 | 715,70 |
«Алмаз» | 502,75 | 624,29 | 715,70 |
Середня ціна відпочинку і лікування в Трускавці по санаторіях | 2249,44 | 2443,85 | 3140,83 |
Тут вказані не всі санаторії Трускавця, але вибірка взята з 3-х груп в ціновій категорії про які ми розповіли вище, тому уявлення про те які ціни в Трускавці можна легко отримати.
Середня ціна вілл та готелів від усіх категорій номерів за 2 осіб (проживання)
Вілли та готелі | Сезони | ||
Низький | Високий | Святковий | |
«Марта» | 755,30 | 890,00 | 1056,00 |
«Джем» | 440,00 | 528,00 | 655,00 |
«Христина» | 1375,00 | 1525,00 | 1687,50 |
«Парк» | 874,50 | 1041,70 | 1210,00 |
«Софія» | 1502,50 | 1752,50 | 2490,00 |
«Моцарт» | 1120,00 | 1295,00 | 1450,00 |
«Калина» | 515,00 | 635,00 | 775,00 |
«Лідія» | 375,25 | 412,50 | 505,20 |
«Жасмін» | 380,00 | 408,75 | 572,50 |
«Клуб ph» | 391,87 | 551,87 | 682,87 |
«Камелія» | 420,00 | 466,00 | 552,00 |
«Ре Віта» | 405,20 | 446,70 | 598,25 |
«Віан» | 324,20 | 355,00 | 405,50 |
«Афродіта» | 720,00 | 850,00 | 890,00 |
«Хеллі» | 400,00 | 520,70 | 605,50 |
«Набі» | 425,00 | 550,00 | 675,00 |
«Європа» | 750,20 | 907,50 | 1090,50 |
Середня ціна на проживання в Трускавці по віллах і готелях | 657,26 | 772,72 | 935,34 |
Слід зазначити що в ціну деяких готелів чи вілл входить сніданок.
3-х разове харчування в цьому сегменті складе 150 – 300 грн. з людини на добу. Але як ми вже розповідали, при бажанні, харчування можна організувати собі в будь-якому іншому місці, вибір великий.
Відносно цін 2017 року на приватний сектор можна не втомлювати читача таблицями. Покажемо на пальцях. Отже, кімнати в приватних будинках і квартири Трускавця можна розбити на наступні категорії – 1. відстань від центрального бювету мінеральних вод, 2. відстань від того чи іншого санаторію (для проходження лікування) 3. наповнення кімнати або квартири (наявність санвузла, телевізора, запасу води, кухні, доступу в інтернет, паркування, території).
У приватних будинках санвузли і кухні можуть бути на 2 – 3 кімнати. Отже, проживання 1 людини в цьому сегменті складе 80 – 150 грн. Слід зауважити, що в приватному секторі, рідко використовують таку форму, як одномісне розміщення, тому за двомісну кімнату доведеться заплатити повністю, навіть проживаючи в ній поодинці. У рідкісних випадках, за вашим бажанням вам підселять такого ж «не проти» гостя і розбивши суму на двох, отримаєте ціну за одного, зазначену вище. Ми це до того, що в приватному секторі, практично немає одномісних кімнат, так як це не вигідно представникам послуг.
Теж і з квартирами, проживаючи в трьохкімнатній, доведеться заплатити за всю квартиру, в рідкісних випадках, в не сезон, можуть закрити 2-і кімнати, залишивши клієнту кімнату, санвузол і кухню. Але це швидше виняток, ніж правило. З харчуванням тут зрозуміло, практично скрізь є можливість готувати собі самому. У рідкісних випадках, якщо ви вже дуже часто готуєте і на велику кількість людей, з вас візьмуть додаткову плату (газ, вода, електрика), приплюсують до кімнати 20 – 30 грн. на добу. Якщо ж ви не збираєтеся готувати, то організувати собі харчування можна по курсовці в будь-якому санаторії, який знаходиться поряд або вибравши будь-яке кафе, їдальню чи ресторан курорту.
Чи можливо здешевити поїздку до Трускавця
Якщо вирішили здешевити собі відпочинок і лікування в Трускавці, тоді подбайте про це заздалегідь, за два, а краще три місяці на перед. Як ми вже говорили, для того що б модерувати свої витрати повністю і не платити за непотрібне, бронюйте тільки проживання (номер на віллі або кімната в приватному будинку), вибирайте період 25.01 – 30.03 (низький сезон – великий вибір і самі лояльні ціни в році).
Бронюючи заздалегідь, обов’язково обговоріть, чи можливе збільшення суми замовлення по приїзду, щоб це не стало несподіванкою. Як правило, якщо ви оплатили аванс за попередню бронь, по приїзду з вас більше не візьмуть. Але не соромтеся про це питати.
Наступне, уточніть які санаторії є поблизу і які варіанти для організації харчування. Не прив’язується тільки до відстані до бювету мінеральних вод. Пам’ятайте, якщо ви їдете на лікування до Трускавця, то крім пиття «Нафтусі» та процедур, обов’язково потрібні прогулянки на свіжому повітрі. Бронюючи номер на період «Низький сезон» не соромтеся запитати про можливі знижки, вони як правило можуть скласти 5 -10%. (В приватних будинках це рідкісний випадок, але поцікавитися можна).
І так, давайте, що б було зручніше сприймати інформацію, візьмемо на прикладі.
Приватна садиба «Як вдома» – ціна на проживання 2-х осіб складе 160 грн. (80 грн. з особи.) Якщо приїдете на період більше 14 днів – 150 грн. Харчування – є можливість готувати самому (ще один суттєвий фактор для здешевлення) або через дорогу пансіонат «Пролісок», 3-х разове харчування вам обійдеться 70 – 100 грн. з людини (в середньому 85 грн.). Лікування – по сусідству знаходяться санаторії: «Карпати», «Перлина Прикарпаття», «Шахтар», де ви без проблем можете пройти консультацію у лікаря і оплатити безпосередньо потрібні процедури купивши курсівку на лікування. Вартість залежить від процедур і їх кількості в день. Виходимо з того що базове лікування включає 3-и процедури і заплатити за це доведеться 120 – 180 грн. (в середньому 150 грн.). Простий підрахунок витрат на 1 людину в день складе 80 грн. (Проживання) + 85 грн. (Харчування) + 150 грн. (Лікування) = 315 грн.
Що б побачити економію, візьмемо самий бюджетний санаторій Трускавця «Кристал», де путівка на одну людину коштує 440 грн. і отримаємо 28,4%! економії.
Тепер ще приберемо витрати на харчування і замість 85 грн., візьмемо 30 грн. на продукти в день, отримаємо витрати на одного в день 260 грн. і економію 40,1% !. Погодьтеся, цифра виходить дуже навіть приваблива.
Висновок, якщо ви вирішили заощадити, організуйте все так, що б оплачувати необхідне вже на місці.