Фізичні та юридичні особи, які потрапили до списку, мають відношення, зокрема, до військового й оборонного секторів
Як повідомляє DROBRO, про це йдеться у пресрелізі Ради ЄС.
«Оскільки ми досягаємо сумної дати у два роки відтоді, як Володимир Путін почав повномасштабне вторгнення в Україну, Європейський Союз продовжує тиск на Росію. Сьогодні ми посилюємо обмежувальні заходи проти російського військового та оборонного сектору, націлюючись на інші організації в третіх країнах, які постачають обладнання, а також осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей. Ми залишаємось єдиними у своїй рішучості знищити військову машину Росії та допомогти Україні виграти її законну боротьбу за самооборону та відновити свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет», – зазначив Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Фізичні та юридичні особи, які потрапили до списку, мають відношення, зокрема, до військового й оборонного секторів. Ці компанії та люди беруть участь у постачанні озброєння з КНДР до рф, депортації та переховування українських дітей.
Рада ЄС додала 27 нових суб’єктів до переліку тих, хто безпосередньо підтримує військово-промисловий комплекс росії. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, та тих, які допомагають технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.
Деякі з цих компаній та організацій базуються у третіх країнах – Індії, Шрі-Ланці, Китаї, Сербії, Казахстані, Таїланді і Туреччині. Вони допомагали Росії обходити санкції, виробляти й розробляти електронні компоненти для зброї.
Крім цього ЄС ввів додаткові обмеження на експорт електричних трансформаторів, компонентів для розробки й виробництва безпілотників.
Також Рада ЄС додала Велику Британію до списку країн-партнерів, які вводять санкції щодо імпорту чавуну й сталі з рф.