Зберегти Дрогобицький солевиварювальний завод та передати його у власність територіальної громади – такою є позиція небайдужих мешканців громади

Її з року в рік чітко відстоюють на обласному та державному рівні, адже солеварня є душею міста, важливим історичним та туристичним об’єктом, передає DROBRO.

Сьогодні, під час ІІ пленарного засідання сесії, депутатський корпус підтримав звернення до Кабінету міністрів України з проханням вжити заходів задля збереження Дрогобицького солевиварювального заводу та передати його у комунальну власність громади. Адже лише такі дії можуть гарантувати збереження заводу та його подальший розвиток і функціонування.

Чітку позицію громади озвучив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Дрогобицька солеварня є найстарішим постійнодіючим підприємством Європи. Вона унікальна тим, що тут досі виварюють сіль за старою автентичною технологією. Завдяки цьому дрогобицька сіль є кришталево чистою та не містить жодних домішок. Після того, як найбільше в Україні підприємство з виробництва солі «Артемсіль» було зруйноване ворожими обстрілами, Дрогобицька солеварня увійшла до числа стратегічно важливих підприємств та наростила виробничі потужності. Однак стан в якому перебуває завод є плачевним.

Будівля сільзаводу та її територія потребують ревіталізації. Місто ж ніяк не може підтримати його, оскільки об’єкт перебуває у державній власності.

Окрім економічної значимості підприємтва, Дрогобицька солеварня є важливим туристичним магнітом. Щоб побачити унікальну технологію виварювання солі – на підприємство приїжджають групи туристів з різних міст України та з-за кордону. Також популярною є сувенірна продукція з сіллю та солені авторські страви у місцевих закладах харчування. Топки з сіллю є складовою герба міста та його логотипу. «У ньому вся сіль» – таким є слоган Дрогобича.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

Лише в комунальній власності громади підприємство можна зберегти та розвивати надалі – переконані у Дрогобичі. Відтак сесія міської ради скерувала чергове звернення до Кабміну з проханням передати завод місту, де його люблять, цінують та хочуть розвивати.

Паралельно, на сесії розглянули рішення про передачу у комунальну власність гуртожитку коледжу нафти і газу. Будівля роками простоює безгосподарно, натомість громада має бачення облаштування там житла для ВПО – яке готові підтримати міжнародні фонди.

Від admin