За даними Saab, зона ефективного спостереження Erieye становить понад 500 000 квадратних кілометрів і допомагає виявляти та відстежувати винищувачі, вертольоти та крилаті ракети
Інформаційне агентство Bloomberg повідомляє нові подробиці передачі Швецією Україні літаків Saab Recon у рамках найбільшого пакету. Стокгольм надасть два літаки спостереження Україні в рамках найбільшого на сьогоднішній день пакету військової допомоги від скандинавської країни, передає DROBRO.
Допомога, про яку було оголошено в середу, оцінюється в 13,3 мільярда крон (1,3 мільярда доларів) і включає літаки ASC 890 компанії Saab AB з радарами Erieye, які можуть використовуватися для виявлення безпілотників, ракет і літаків, а також морських цілей, сказав міністр оборони Пал Йонсон на прес-конференції у Стокгольмі.
Літак буде розгорнутий у координації з реалізацією Україною американських винищувачів F-16, які будуть поставлені європейськими країнами, включаючи Бельгію, Данію та Нідерланди. За даними Saab, зона ефективного спостереження Erieye становить понад 500 000 квадратних кілометрів і допомагає виявляти і відстежувати винищувачі, вертольоти, що ширяють, і крилаті ракети.
“Ми провели інтенсивні обговорення з країнами, що входять до коаліції винищувачів, і на їхню думку, передача в дар літака спостереження та управління ASC 890 вплине на українську протиповітряну оборону, – сказав Йонсон. – Це буде важливим внеском, оскільки додасть можливості, яких Україна зараз не має”.
Швеція також розглядала можливість відправки Україні винищувачів Gripen компанії Saab. Але Йонсон сказав, що хоча його уряд може відправити ці літаки пізніше, союзники вказали, що Україні буде важко впровадити додаткову авіаційну систему до F-16. Останній пакет допомоги, вже 16-й для Швеції, включає також артилерійські боєприпаси та бронетехніку, а загальна сума пожертвувань, включаючи фінансову та гуманітарну допомогу, досягне 100 мільярдів крон, заявила на прес-конференції заступник прем’єр-міністра Ебба Буш.
Скандинавська країна оголосила, що в період з 2024 по 2026 роки надаватиме Україні військову підтримку на суму 25 мільярдів крон щорічно.