Росія та Китай почали наймати кур’єрів для оплати товарів золотом, сучасні методи для них недоступні через санкції
Москва та Пекін перейшли на давні методи торгівлі. Товари оплачуються золотом, яке доставляють спеціально найняті кур’єри. Про це повідомило агентство Reuters. Торгівля між РФ та Китаєм сьогодні практично паралізована.
Російські компанії стикаються з зростаючими затримками та зростанням витрат при розрахунках з КНР, грошові перекази блокуються навіть у юанях, передає DROBRO. І в останній місяць ситуація значно погіршилася – китайські банки максимально обмежили зв’язки з Москвою через ризик потрапити під вторинні санкції. Для Росії це катастрофа. Після втрати європейського ринку Китай є її ключовим торговим партнером, частку якого припадає приблизно третина обсягу зовнішньої торгівлі Росії.
Крім цього, КНР залишається основним місцем збуту російських експортних ресурсів: газу, нафти, дерева та іншого. Нещодавно Мінфін Сполучених Штатів погрожував китайським банкам вторинними санкціями, якщо вони продовжать забезпечувати російські платежі. І в Пекіні дуже серйозно поставилися до цієї загрози.
“Тоді всі транскордонні платежі до Китаю припинилися. Ми знайшли рішення, але це зайняло близько трьох тижнів, (…) обсяги торгівлі за цей час різко впали”, – розповіло джерело в РФ.
Рішення виявилося оригінальним. Деякі компанії РФ вивозять золото до Китаю, продають його там, після чого отримані кошти використовують для оплати закуплених товарів. Для цих потреб вони займають спеціальних кур’єрів. Такий древній спосіб торгівлі не можна вважати особливо зручним.
Інші компанії використовують ланцюжки посередників, за допомогою яких проводять оплату до Китаю через треті країни. Однак такий метод має великий мінус — велику вартість транзакцій. Вона зросла приблизно 6%.
“Джерело у банківській сфері повідомив нам, що проблеми у торгівлі з Китаєм не викликають серйозного занепокоєння у вищого керівництва Росії, оскільки платежі у пріоритетних областях, як і раніше, проходять гладко”, — йдеться у статті.
Великий бізнес продовжує активно торгувати з Пекіном, а от середній та дрібний страждає. За даними офіційної статистики Китаю, імпорт Росії з Китаю в січні-липні 2024 року скоротився більш ніж на 1% до 62 млрд. доларів через проблеми з платежами. Центральний банк Росії прогнозує, що загальний обсяг імпорту країни з усього світу цього 2024 року скоротиться на 3%.