Спроба Кремля продемонструвати Заходу свою військову міць за допомогою випробувань МБР “Сармат” обернулася грандіозним провалом

На Московії, зважаючи на все, великі проблеми з проектом міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-28 “Сармат”. Вже четверті випробування завершуються невдало. На це звернули OSINT-експерти, вивчивши супутникові знімки полігону біля космодрому Плесецьк (Архангельська область), передає DROBRO.

Про провал випробувань написав, зокрема, оглядач MeNMyRC у своєму Х-акаунті. Експерт виявив грандіозні руйнування на місці полігону Плесецьк, де йшли випробування “Сармату”. Судячи з кадрів, ракета навіть не злетіла.

“Очевидно, що випробування РС-28 “Сармат” завершилися повним провалом. Ракета здетонувала в шахті, залишивши по собі величезний кратер і знищивши полігон”, – написав MeNMyRC.

Експерт звернув увагу на те, що на полігоні також знаходяться 4 пожежні машини, які, ймовірно, намагалися гасити лісову пожежу після підриву “Сармата”. Він уточнив, що вибух ракети міг статися навіть на початок випробувань під час заправки.

Перші та єдині успішні випробування “Сармата” відбулися навесні 2022 року. З цього випадку розробники ще чотири рази намагалися повторити успіх, але все закінчувалося провалом. Незважаючи на невдачі, диктатор Путін регулярно хвалиться “Сарматом”, обіцяючи, що ракета ось-ось буде прийнята на озброєння. Він назвав її однією із ключових складових ядерного арсеналу Московії.

У своєму посланні Федеральним зборам у 2018 році Путін навіть заявив, що нова ракета здатна “долати будь-які існують та перспективні системи протиракетної оборони”, що робить її унікальною у своєму класі.

Довідка

РС-28 “Сармат” розробляється заміни старого ракетного комплексу РС-20В ” Воєвода “. Проект є важливим елементом модернізації ядерних сил ворога. Відомо, що маса ракети становить близько 200 тонн, що робить її однією з найважчих балістичних ракет у світі. Її довжина – понад 35 м, а діаметр – близько 3 м.

Заявлена ​​дальність польоту – понад 18 тис. км. Стверджується, що ракета здатна нести до 10-15 головних частин індивідуального наведення, що розділяються (РГЧ ІН), кожна з яких може бути оснащена ядерним зарядом сумарною потужністю до 50 мегатонн.

Від admin