Місія ЮНЕСКО та ІКОМОС напрацьовує план реагувань на надзвичайні ситуації для об’єктів культурної спадщини

Львівщина багата сакральними надбаннями, які внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Так, 4-ри із 16-ти дерев’яних церков Карпатського регіону уже перебувають під егідою охорони ЮНЕСКО. Однією з таких сакральних перлин багатий і Дрогобич – це храм Святого Юра, передає DROBRO. Церква є однією з найстаріших дерев’яних церков Галичини, яку в 2013 році внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У ці дні до Дрогобича завітали почесні гості – представники місії ЮНЕСКО та Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС), а також архітектори та представники Департаменту архітектури та розвитку ЛОВА. Фахівці місії, серед яких чимало іноземців експертів, мають великий досвід роботи із архітектурою старовинних храмів по всьому світу, особливо з дерев’яними церквами.

У Дрогобичі представники місії завітали у духовну перлину міста – храм Святого Юра, де відбулась зустріч із міським головою Тарасом Кучмою, керівником Управління культури та розвитку туризму Володимиром Ханасом, а також керівницею Музейного комплексу «Дрогобиччина» Аллою Гладун.

Включно по 31 жовтня експерти ЮНЕСКО та ІКОМОС проводять грунтовні роботи та оглядають храм Святого Юра у Дрогобичі та церкву Зіслання Святого Духа у селі Потелич. Головна мета — напрацювати план реагувань на надзвичайні ситуації для об’єктів культурної спадщини.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

Базуватиметься план на матеріалах детального, розширеного документування, зробленого за міжнародними стандартами збереження та консервації об’єктів архітектури, зокрема, за допомогою фотограмметрії та 3D-лазерного сканування.

Раніше команда експертів уже побувала та оглянула вибрані пам’ятки у Києві та Чернігові. Після всього зібраного та опрацьованого в Україні матеріалу, ЮНЕСКО та ІКОМОС запропонують методичні рекомендації та нададуть технічну допомогу сакральним спорудам краю. А в майбутньому ці напрацювання стануть частиною управління об’єктів архітектури всесвітньої спадщини.

Зазначимо, що усі заходи відбуваються під егідою ЮНЕСКО за кошти, виділені урядом Японії у межах проєкту цільового фонду ЮНЕСКО/Японії «Підтримка України у сфері культури та освіти: Надзвичайне реагування на Всесвітню спадщину та культурні цінності. Оцінка шкоди та захист», що реалізується з 2023 року.

Додамо, церква Святого Юра у Дрогобичі є однією з найстаріших дерев’яних церков нашого краю, яку в 2013 році внесли до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей храм пам’ятає все про українські традиції та історію, бо побудований понад п’ять сотень років тому. Торік за 3 мільйони гривень з обласного бюджету тут провели низку ремонтних робіт, щоб максимально зберегти в церкві архітектуру XVI століття.

Від admin