Новий закон Верховної Ради виключив норму про конфіскацію майна у обвинувачених у корупції, які укладають угоди зі слідством

В Україні набув чинності закон, який дозволяє обвинуваченим у корупційних злочинах уникнути тюремного ув’язнення та зберегти майно, якщо вони йдуть на співпрацю зі слідством, передає DROBRO.

Це стало можливим завдяки виключенню відповідної норми із статті 77 Кримінального кодексу України. Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

31 жовтня було підписано закон №4033-IX, який розширює можливості для укладання угод із слідством. Тепер обвинувачені у корупції можуть отримати умовне покарання або мінімальний термін, уникнувши реального ув’язнення.

Крім того, закон допускає пом’якшення покарання навіть організаторам корупційних схем за умови, що вони розкриють інших учасників злочину. Проте новий поворот у законодавстві викликав резонанс. Ухвалений Верховною Радою 20 листопада закон №4074-IX, який спочатку був спрямований на позбавлення державних нагород за підтримку країни-агресора, також змінив редакцію статті 77 Кримінального кодексу. Це виключило можливість конфіскації майна у звинувачених у корупції, які укладають угоди зі слідством.

Голова парламентського комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Анастасія Радина назвала такі зміни несподіваними та заявила, що готує новий законопроект для відновлення норми про конфіскацію. Вона зазначила, що з 21 листопада антикорупційні органи більше не можуть конфіскувати майно у обвинувачених у корупції, які уклали угоду зі слідством, і висловила сподівання, що це становище буде виправлено найближчим часом.

Ухвалення цих законів стало важливим кроком у виконанні умов Європейської комісії, дозволивши Україні отримати 4,1 млрд євро в рамках програми підтримки Ukraine Facility (реформи в обмін на гроші). Однак залишається незрозумілим, як європейські партнери відреагують на зміни, які фактично дають корупціонерам можливість зберегти свої активи та чи відповідають вони законодавчим нормам ЄС.

Від admin