Понад 23 тисячі гривень зникло з банківського рахунку жителя Чортківського району
Чоловік оформляв «Зимову єПідтримку» від Президента України, а потрапив в шахрайську пастку.
Заявник розповів, що на одному із телеграм-каналів знайшов публікацію про можливість оформлення грошової виплати, передає DROBRO. Перейшовши за посиланням він ввів реквізити свого електронного гаманця та всю необхідну інформацію для шахраїв. Як наслідок, чоловік замість сповіщення про зарахування коштів, отримав сповіщення про зняття з його рахунку майже 24 000 гривень. За допомогою він звернувся до правоохоронців.
Відомості про подію слідчі територіального підрозділу поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 4 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці вкотре звертаються до громадян, не довіряти повідомленням з такою інформацією та не переходити за відповідними посиланнями. Це шахрайські ресурси, перехід на які вимагає введення персональних даних банківських карток, внаслідок чого шахраї можуть отримати доступ до ваших коштів.
Запам’ятайте, що аферисти в таких випадках використовують фішинг – це вид інтернет-шахрайства, який полягає у використанні підроблених електронних листів, вебсайтів чи повідомлень з метою обману людей, щоб вони розкрили конфіденційну інформацію, таку як паролі, номери кредитних карток або інші особисті дані.
Щоб убезпечити себе від такого роду афер слід знати кілька простих способів захисту:
- Не переходьте на підозрілі посилання: уникайте клацання на посилання в електронних листах чи повідомленнях, які виглядають підозріло або надійшли від невідомих відправників.
- Перевіряйте адресу вебсайту: переконайтеся, що інтернет-сторінка, на якій ви вводите конфіденційні дані, є законною і зашифрованою.
- Будьте обережні з особистою інформацією: ніколи не надавайте особисті дані, такі як паролі або номери кредитних карток, у відповідь на електронні листи або повідомлення.
- Використовуйте двофакторну аутентифікацію: де це можливо, активуйте двофакторну аутентифікацію для додаткового рівня безпеки.
Вся правдива інформація щодо оформлення грошової підтримки у розмірі 1000 гривень розміщена на офіційних ресурсах уряду. Натомість всі необхідні кроки для отримання грошової допомоги в межах програми “Зимова єПідтримка” здійснюються через портал або мобільний застосунок “Дія” та у відділеннях або мобільних додатках банківських установ.
У разі якщо ви все-таки потерпіли від рук зловмисників, не зволікайте, телефонуйте на лінію «102».