Російська держкорпорація “Росатом” виходить з уранових проектів у Казахстані
Російська держкорпорація “Росатом” через свою дочірню компанію Uranium One Group розпочала процес виходу із низки спільних проектів із казахстанською компанією “Казатомпром”, яка є світовим лідером у видобутку урану, передає DROBRO.
Про це пише агентство Reuters. Росія передає свої частки у кількох уранових родовищах, спільно розроблених із Казахстаном та Китаєм. Компанія Казатомпром сьогодні займає провідні позиції на світовому ринку, забезпечуючи близько 20% глобального видобутку урану.
Раніше “Росатом” володів акціями у шести із чотирнадцяти казахстанських родовищ, що створювало певні складнощі для казахстанської сторони. За даними компанії, близько 29% продукції “Казатомпрому” експортується до Європи. Однак співпраця з російськими партнерами, які перебувають під міжнародними санкціями, ускладнювала реалізацію продукції на західних ринках.
На тлі цих обставин Росія почала скорочувати свою участь у проектах. Зокрема, Uranium One Group вже продала 49,9% акцій копальні “Зарічне” китайської компанії SNURDC Astana Mining Company Limited, яка є частиною Державної корпорації Китаю з розробки ядерних уранових ресурсів.
Найближчим часом російська сторона продасть ще 30% акцій Khorasan-U. Передбачається, що ці активи також будуть викуплені представниками Китаю, зокрема, корпорацією China General Nuclear Power Corporation.
Незважаючи на продаж частини активів, Росія, як і раніше, зберігає значну присутність в урановій галузі Казахстану. Як випливає з даних, навіть після завершення угоди з Khorasan-U у “Росатому” залишаться частки у родовищах Казахстану із сумарними запасами понад 250 тисяч тонн. Сьогодні Росія посідає шосте місце у світі за обсягом видобутку урану, а також контролює близько 44% глобальних потужностей щодо його збагачення.