Днями напрацювання презентували структурним підрозділам, які працюють в комунальній сфері та комунальним підприємствам
У Дрогобичі розробили інноваційний картографічний ресурс – геоінформаційну систему (ГІС), який дає можливість оцифрувати максимальну кількість даних з інженерно-транспортної інфраструктури, землекористування, містобудування та ін, передає DROBRO.
Як пише ДМР всі дані зібрані на єдиному ресурсі та накладені на генеральний план міста дають цілісне представлення важливої геопросторової інформації, дають можливість аналізувати наявну інформацію, оперативно вирішувати проблемні питання та забезпечувати якісну комунікацію влади та громади.
Над розробкою порталу ГІС працюв сектор ІТ управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій. На черзі – наповнення ресурсу актуальними даними – над цим працюватимуть відповідальні особи, представники управлінь, відділів та комунальних підприємств.
Днями напрацювання презентували структурним підрозділам, які працюють в комунальній сфері та комунальним підприємствам громади під час чергової робочої наради. Зокрема – представники ІТ-сектору Володимир Герій та Ігор Бах ознайомили присутніх з функціональними можливостями системи, показали доступні функції та дані, які станом на сьогоднішній день вже нанесені на карту – до прикладу водні та теплові мережі Дрогобича та Стебника.
Ресурс передбачатиме відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом, яка з міркувань безпеки перебуватиме у внутрішньому користуванні відповідних структурних підрозділів.
У цій роботі Дрогобич переймав досвід Кракова, де така робота ведеться вже близько двох десятків років. У Дрогобичі роботу над розробкою ГІС розпочали півтора роки тому власними силами, без залучення додаткового фінансування.
Геоінформаційна система (ГІС) територіальної громади – інноваційний електронний картографічний ресурс, головне завдання якого забезпечення цілеспрямованого та комфортного управління активами громади: природними та земельними ресурсами, інженерно-транспортною, соціальною, туристичною інфраструктурою, інвестиційним потенціалом громади, забезпечує оперативну комунікацію громадян та керівництва громади.
Кожен модуль геоінформаційної системи може працювати окремо від інших, що дозволяє доповнювати систему поетапно.
Оцифрування даних та напрацювання картографічних ресурсів проводиться на вимогу держави – з метою забезпечення геопросторового розвитку територіальних громад.