Підліток втратив життя під час прибирання пляжу Анапи від мазуту, що розлився під час аварії двох російських танкерів
Екологічна катастрофа, що сталася у Чорному та Азовському морях з вини Росії, забрала перше людське життя. Помер 17-річний студент, який прибирав пляж від мазуту, що розлився. Про це повідомили місцеві російські ЗМІ, повідомляє DROBRO.
За даними видання 93. ru, інцидент трапився вчора, 14 січня. Олександр Комін брав участь у розчищенні пляжу від свого Анапського індустріального технікуму. Під час роботи підлітку стало погано. Коли до місця прибула швидка, він уже був мертвий.
“Він здоровий був, не хворів”, – розповів журналістам родич. Сім’я впевнена, що хлопчик помер через отруєння отруйними парами мазуту. Провладний ресурс Mash стверджує, що загиблий хлопчик нібито мав астму. Незважаючи на це, технікум відправив його на небезпечні роботи разом із іншими неповнолітніми студентами. Розслідується за факт смерті дитини.
Ситуацію прокоментував російський блогер Анатолій Несміян. Він нагадав, що під час аварії двох танкерів РФ у морі виявився мазут сорту М-100. Він надзвичайно небезпечний і для людини, і для довкілля. “Це сорт, куди скидають усі залишки від процесів переробки… Він вкрай отруйний, при попаданні всередину руйнує травну, видільну, дихальну системи та має загальноотруйну дію… Ймовірність отруєння велика”, – зазначив російський експерт. Він також звернув увагу, що влада, силовики та ЗМІ Росії дуже активно замовчують особу людини, яка причетна до цієї катастрофи. “Хто ж таємничий власник мазуту, що розлився, і наскільки він впливовий, що сам президент (диктатор Володимир Путін – ред.) бігає в кущі від цього питання, щоб ні в якому разі не озвучити його?” – запитав Мюрид.
Довідка
15 грудня 2024 року в акваторії Керченської протоки сталася велика екологічна катастрофа. Зазнали краху два російські танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Обидва судна перевозили значну кількість мазуту, який внаслідок аварії розлився у море. Розлив нафтопродуктів завдав серйозної шкоди екосистемі Чорного моря. Мазут покрив великі ділянки морської поверхні, забруднив берегову лінію, зокрема в окупованому Криму.
Постраждали не лише морські жителі, а й птахи, які потрапили під вплив токсичних речовин. Росіяни використовували для перевезення небезпечного нафтопродукту річкові танкери, які розвалилися, потрапивши у шторм. На ліквідацію наслідків цієї катастрофи знадобиться багато років.