Як зазначає видання, питання про розгортання європейських військ в Україні знову опинилося в центрі уваги після повернення Трампа до Білого дому

Його прагнення до якнайшвидшого припинення бойових дій та зниження ролі США у європейській безпеці змушує країни ЄС переглядати свої підходи до підтримки України, передає DROBRO.

План Макрона

Ідея, вперше запропонована президентом Франції Макроном рік тому, включає відправлення європейських військ для виконання завдань підтримки миру. Передбачається, що їхня місія могла б містити охорону критичної інфраструктури, навчання українських солдатів, ремонт озброєння та патрулювання кордонів.

У контексті можливої ​​угоди з Росією, запропонованої Трампом, війська могли б стати гарантом дотримання домовленостей та стримуючим фактором для подальшої агресії Москви. Експерти називають цифру 40-50 тисяч солдатів.

Які країни готові брати участь

Наразі лише країни Балтії висловили підтримку ідеї, але за умови участі інших союзників. Польща та Німеччина поки що скептично ставляться до такого кроку. У Варшаві вважають, що розміщувати свої війська в Україні мають ті країни, які не мають спільних кордонів із РФ.

Великобританія, Франція та Нідерланди можуть очолити можливу коаліцію, тоді як роль НАТО буде мінімізована, щоб уникнути ескалації конфлікту з Росією.

Прецеденти та можлива модель

Місія в Україні, ймовірно, буде схожа на сили KFOR у Косово, які з 1999 року виконують стабілізаційні завдання без прямої участі у бойових діях. Європейські війська стануть “силами стабілізації” чи “стримування”, але не нейтральними миротворцями.

Наскільки реальним є такий сценарій

Сама ідея ґрунтується на тому, що існує гідне мирне врегулювання з Росією, яке дозволить Україні зберегти суверенітет, контролювати свою територію, зберегти свою армію та залишатися демократією.

Росія може ніколи на це не погодитись. Москва також може розірвати будь-яку угоду, яку вона підпише, як це було з 2022 року, коли Кремль порушив Мінські угоди.

Від admin