У США назвали області України, які першими потраплять під удар
Маршрути наступу РФ проходять паралельно залізничним коліям через необхідність логістичного забезпечення наземних операцій.
Аналітики американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS) сформували 3 основні напрямки удару, за якими може розпочати вторгнення в Україну російська армія, передає DroBro. Росія розгорнула наступальні озброєння та системи в межах досяжності від України, включаючи основні бойові танки, самохідні гаубиці, бойові машини піхоти, реактивні системи залпового вогню, системи балістичних ракет малої дальності “Іскандер” та артилерію, що буксирується.
Якщо мирні переговори зазнають невдачі, Росія може вторгнутися до України, використовуючи північний, центральний чи південний маршрути.
“Всі ці маршрути, окрім прибережного, проходять паралельно існуючим залізничним коліям через необхідність логістичного забезпечення наземних операцій”, – зазначено у повідомленні.
Спроба позбавити Україну доступу до моря через захоплення Одеси пов’язана з морським та повітряним десантом, який має з’єднатися з механізованими силами, що наближаються зі сходу. У короткому викладі наводяться два основні аргументи.
По-перше, якщо РФ вирішить вторгнутися в Україну, є, принаймні, три можливі напрямки наступу для захоплення української території:
- Північний удар, можливо, спроба обійти українську оборону навколо Києва з наближенням через Білорусь.
- Центральний удар із просуванням на захід углиб країни.
- Південний удар через Перекопський перешийок.
По-друге, якщо Сполученим Штатам та їхнім європейським партнерам не вдасться стримати російське вторгнення, вони мають підтримати український опір за допомогою поєднання дипломатичних, військових, розвідувальних та інших засобів, зазначають автори.
“США та їх європейські партнери не можуть дозволити Росії анексувати Україну. Умиротворення Заходом Москви, коли вона анексувала Крим у 2014 році, а потім організувала повстанський рух на Сході України, тільки надихнуло російських лідерів. Крім того, російська анексія частини чи всієї України збільшить російську робочу силу, промислові потужності та природні ресурси до рівня, який може зробити її глобальною загрозою. Сполучені Штати та Європа не можуть знову зробити цю помилку”, – зазначено у повідомленні.