Крампус який бігає з різками і краде неслухняних дітей замінить на окупованих територіях святого Миколая
Розповідаємо читачам DROBRO про «рогатого Миколу».
Вважалося, що від Крампуса не можна врятуватися, бо він втілює невідворотність кари.
Хто такий Крампус
Ймовірно, цей персонаж з’явився в кельтській та німецькій міфології ще до прийняття християнства як уособлення злого духу зими. Деякі дослідники знаходили подібності Крампуса із давньогрецькими сатирами. У середньовічному німецькому фольклорі він став уособленням чортів та іншої нечисті.
Інквізиція забороняла святкування за участю ряжених, що зображують рогатих істот. Але традиція вбиратися в ніч з 5 на 6 грудня у страшних істот збереглася і зараз поширилася у багатьох країнах Європи та США.
Антипод святого Миколая
Саме слово походить чи то від старонімецького «krampen» — кіготь, чи то від баварського «Krampn» — щось мертве, гниле.
Якщо святий Миколай приносить слухняним дітям подарунки, то Крампус мав протилежне завдання. На спині в нього мішок, у який він кидає і забирає у свій замок неслухняних дітей. У деяких версіях примхливі діти замість різдвяних подарунків від святого Миколая отримують вугілля або березові різки від Крампуса.
Зовнішній вигляд
У німецькій традиції Крампуса іноді звуть «рогатим Миколою» і намагаються зобразити якнайжахливіше. У нього довгі роги, темна кудлата вовна, моторошний загострений язик і ланцюг з великим дзвіночком або ланцюгами. Одна його козляча нога з копитом, інша – людська. Іноді він носить різки або батіг, якими стьобає неслухняних дітей.
Зараз у багатьох європейських країнах влаштовують парад Крампусів, а для кінематографа він став ідеальним персонажем для фільмів жахів.