Військові керівники та планувальники європейських країн розглядають різні сценарії потенційної миротворчої місії в Україні
Серед європейських союзників триває обговорення ідеї розгортання військових сил в Україні у разі угоди про припинення вогню, які б служили інструментом стримування від можливої повторної атаки з боку РФ, передає DROBRO.
Як повідомляє AP News із посиланням на заяву офіційних осіб у Європі, першою лінією захисту України від потенційної майбутньої російської агресії стане її власна армія. Союзники продовжують дотримуватись стратегії “сталевого дикобразу”, мета якої – зміцнити ЗСУ та український ВПК.
План Франції щодо миротворців
Щодо розміщення європейських миротворчих сил, то Франція на чолі з її лідером Еммануелем Макроном активно просуває варіант розгортання значної кількості миротворців у центральній частині України.
“Десь уздовж річки Дніпро, подалі від лінії фронту”, – сказав журналістам французький чиновник, ім’я якого не розкривається.
Інші сценарії передбачають розгортання миротворчих сил ще далі від лінії фронту – у західній частині України чи взагалі у сусідній країні. За словами британських офіційних осіб, такий контингент може налічувати від 10 до 30 тисяч військових, що стане значним кроком для країн, які скоротили свої армії після закінчення холодної війни.
Скептицизм США
Сполучені Штати залишаються осторонь обговорень можливого розгортання міжнародних сил. Адміністрація президента Дональда Трампа не виявляє ентузіазму щодо цієї ідеї. Нещодавно спецпредставник американського лідера Стів Уіткофф надав європейський план щодо миротворців “сумішом позерства та спрощеного підходу”.
У Європі думки розходяться
Лідери країн “коаліції охочих” вважають, що дії Росії – від анексії Криму у 2014 році до повномасштабного вторгнення у 2022 році – доводять необхідність міжнародної присутності. Вони вважають, що іноземні сили могли б зіграти роль у запобіганні новій агресії.