Все йде до того, що наступного тижня, після закінчення саміту НАТО, Байден як мінімум зніметься з виборів, а якнайбільше піде у відставку
У США починається лавиноподібний процес, який майже зі 100% ймовірністю стане кінцем президентських перегонів Байдена. Більше того, ситуація настільки серйозна, що він може подати у відставку з посади президента, передає DROBRO.
Упродовж останніх днів впливові демократи синхронно висловилися за зняття Байдена з перегонів. Спочатку Ненсі Пелосі, потім Джордж Клуні закликав Байдена піти у відставку через газету The New York Times, а тепер і лідер більшості в Сенаті Чак Шумер приватно сигналізував найбільшим донорам Демократичної партії, що він відкритий альтернативі Байдена як кандидат, дізналося видання Axios.
Щойно висловиться Барак Обама, для Байдена все скінчиться. The Washington Post повідомляє, що лідери демократів, профспілки та законодавці вимагають від штабу Байдена переконливих доказів та емпіричного плану перемоги над Трампом.
Усередині передвиборчого штабу Байдена настрої безрадісні.
“Переважна більшість старших співробітників кампанії занепала і не бачать шляху”, – сказав один із демократичних стратегів, знайомий з розмовами.
Найближчими днями кількість дезертирів, швидше за все, зросте: законодавці та донори приватно сигналізують, що до кінця тижня вони можуть публічно закликати Байдена відмовитися від участі у виборах. Вони стверджують, що не хочуть ставити президента в незручне становище під час саміту НАТО, що проходить у Вашингтоні, а також дають йому час самостійно ухвалити рішення про вихід з гонки.
Кілька годин тому контрольований республіканцями комітет з нагляду Палати представників направив повістки трьом помічникам Байдена для надання свідчень щодо розумових та фізичних здібностей президента США. Все йде до того, що наступного тижня після закінчення саміту НАТО Байден як мінімум зніметься з виборів, а як максимум, піде у відставку, пише американський політичний оглядач Каріна Орлова.
Найбільш вірогідним кандидатом на заміну є чинний віце-президент Камала Харріс. Член палати представників Джаред Голден (демократ від штату Мен) заявив у середу, що не голосуватиме за президента Байдена, якщо не буде впевнений, що президент “фізично чи морально готовий” до другого терміну. Це одна з найнищівніших заяв, зроблених законодавцем-демократом щодо віку 81-річного президента та його придатності для посади з моменту його катастрофічних дебатів із колишнім президентом Трампом.
“Я не голосуватиму за людину, якщо не впевнений, що вона фізично або розумово готова очолити цю країну, – сказав він, додавши, – на даний момент я не знаю відповіді на це питання”.