Захід повинен розглянути всі варіанти, зокрема раніше виключені, однак робити це слід тихо, за зачиненими дверима
Начальник штабу оборони Франції генерал Тьєррі Буркхард за кілька тижнів до заяви президента Франції Еммануеля Макрона щодо відправлення військ в Україну звертався до союзників по НАТО з пропозицією розглянути такий варіант. Однак партнери категорично відкинули ймовірність направлення своїх військових в Україну.
Про це заявив колишній посол США в НАТО Іво Даалдер у колонці для Politico, передає DROBRO.
За його словами, у листі Буркхарда йшлося про ініціативу створити коаліцію країн, які готові надіслати свої війська Україні, зокрема, для укомплектування оборонних систем, навчання ЗСУ, проведення кібероперацій і розмінування.
“Жоден воєначальник не надішле такого роду листа без чіткої підтримки з боку вищого політичного керівництва своєї країни. І кожен союзник, як мені сказали, відреагував розлюченим “якого біса?”, – пише Даалдер.
Країни НАТО “ясно дали зрозуміти, що їхньою відповіддю є рішуче ні”, наголосив він.
Попри це, Макрон все ж озвучив таку можливість після саміту в Парижі, присвяченого Україні. Він не виключив відправлення військ в Україну, щоб росія не змогла виграти війну.
“Захід повинен розглянути всі варіанти, зокрема раніше виключені. Однак робити це слід тихо, за зачиненими дверима. Скидання риторичних бомб демонструє відсутність серйозності та підриває справу”, – резюмував Даалдер, згадавши відсутність підтримки України з боку США через розбіжності в Конгресі.
Що цьому передувало
26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив на робочій зустрічі близько 20 європейських лідерів, що НАТО міг би відправити війська для допомоги Україні. Головна проблема, за його словами, у тому, що поки що консенсусу з цього питання немає.
Про свій намір не відправляти війська до України заявили США, Німеччина, Швеція, Чехія, Польща, Бельгія, Іспанія та Італія. Та інші країни НАТО.