У Києві відбулася історична подія, в рамках якої глава Євроради Шарль Мішель заявив, що Кремлю не залякати Європу, тому Україна буде членом ЄС

У п’ятницю, 3 лютого, у Києві пройшов саміт Україна – ЄС, який став безпрецедентним явищем у розрізі Європейського союзу та за важливістю, мабуть, порівняти із зустріччю Зеленського та Байдена. DROBRO зібрав ключові моменти цієї історичної події.

Кадрові рішення, активізація державної та антикорупційної політики – все це стало підготовкою до саміту. Загалом видно, що держава швидко реагує на всі скандали, пов’язані з корупційною складовою, а це один із пунктів вступу до ЄС.

Київський саміт пройшов за участю президента України Володимира Зеленського, голови ВП Андрія Єрмака, урядовців, голови Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн та президента Європейської ради Шарля Мішеля.

Також відомо, що до широкої делегації з Брюсселя увійшли 15 із 27 членів Єврокомісії. Українську програму-максимум цього саміту незадовго до цього озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, і це вступ до Спілки за 2 роки. Однак, за словами експертів, сама Європа не до кінця вірить у подібні терміни, адже розширення ЄС на таку значну територію, як наша країна, має бути опрацьоване на всіх рівнях системи.

Однак голова Європейської ради Шарль Мішель каже, що термін у два роки є цілком реалістичним, але наголошує, що Україна має докласти для цього багато зусиль (йдеться про роботу над реформами, спрямованими на зміцнення демократичних інститутів, особливо верховенства права, боротьбу з корупцією та незалежність судової системи).

Загалом глава Євроради налаштований максимально рішуче і заявив, що Кремлю не залякати Європу і Україна буде членом ЄС, уточнивши, що ми сім’я. Сам саміт назвав чітким меседж, що Союз всіляко підтримуватиме Україну (після цього оголосили про новий пакет санкцій проти Росії прямо до річниці вторгнення та про мільярд на відновлення нашої країни після війни).

Ще однією приємною новиною є те, що Євросоюз надав Україні проміжну оцінку виконання семи критеріїв, одержаних зі статусом кандидата. Раніше її обіцяли оприлюднити лише восени, проте за підсумками саміту вирішили це зробити швидше. Без офіційного документа від ЄС з оцінкою виконання та описом проблем Україна не змогла б виконати “роботу над помилками”, тож переговори про членство не могли б розпочатися цього року, а тепер усе стає можливим.

До речі, Україна за наслідками перевірки виконала вже 72% завдань, отриманих від Євросоюзу. Так, безперечно, роботи ще багато, адже країна, яка перебуває в стані війни, не може швидко впоратися з усіма завданнями, проте те, що до нас прибуло керівництво Євросоюзу та Єврокомісії та їхні заяви вселяють оптимізм, стає зрозумілим: цього року процес переговорів про вступ точно розпочнеться.

Шлях у ЄС, звичайно, складний, але його буде пройдено. Загалом наголошується на позитивній динаміці в просуванні України як на дипломатичному фронті, так і на військовому фронті, неймовірна підтримка від ЄС та США дає сили рухатися вперед у боротьбі за свободу нашої нації.

Від admin