Парки, сквери та зелені прибудинкові території – важлива складова міста
Зелені насадження додають вулицям прохолоди, а місту – естетики. Окрім цього в парках та скверах можна розвивати відкритий громадський простір – для дітей та дорослих, передає DROBRO. Тому збереження, благоустрій та розвиток паркових територій є вкрай важливими для кожного міста.
Дрогобич має декілька великих парків, низку скверів та низку зелених зон, які можна розвивати, як складову благоустрою міста та в межах концепції інтегрованого розвитку територій громади в цілому. Деякі з них розвиваються в рекреаційному напрямку, інші – як пам’ятні локації. Стебник також має кілька великих паркових територій та сквери. Деякі з них вже сформували напрямок розвитку, як скажімо «Сквер Героїв», де облаштували відкритий простір, присвячений пам’яті полеглих захисників України.
Аналогічна ситуація – у селах громади.
Розпочинаючи роботу в цьому напрямку, у громаді зіткнулись з низкою проблем – далеко не всі паркові території мають впорядковані документи, чимало парків та скверів не мають офіційних назв, а подекуди – земельні ділянки не сформовані, не відведені під парк чи сквер і не мають відповідного цільового призначення. Відтак існує небезпека того, що з часом зелений простір можуть зайняти собою чергові МАФи. Особливо це стосується територій в межах міста.
Щоб убезпечити від цього зелені зони, у Дрогобичі прийняли низку важливих рішень – визначили перелік зелених зон міста та рішенням сесії закріпили за ними статус «рекреаційних територій».
Паралельно в місті провели відкриті консультації з громадськістю – щодо вибору назв для парків та скверів Дрогобича та Стебника. Старости, в свою чергу, проводили консультації з мешканцями щодо перейменування чи присвоєння назв паркам та скверам в селах громади.
Причому робота велась не лише з парками та скверами, які мають сформовані та відведені земельні ділянки. До прикладу, територію неподалік Солоного Ставка, з метою збереження та убезпечення від можливих зазіхань зі сторони бізнесу – також відводять під сквер. Так як поруч – важлива культурна пам’ятка ЮНЕСКО, храм Святого Юра, він підсилить концепцію розвитку цієї території.
До концепції розвитку паркових зон залучають активних мешканців громади, громадські організації та спеціалістів у галузі архітектури та містобудування.
Паралельно, для максимального збору всієї наявної інформації – відкрито Google-форму для збору пропозицій від мешканців громади та врахування їх в подальшій роботі.
Подати пропозиції можна за посиланням.