Після введення нових американських санкцій Росія втрачає найбільших покупців своєї нафти – Індію та Китай

Санкції США, запроваджені 10 січня адміністрацією Джозефа Байдена, вбивають російську нафтову галузь. РФ почала втрачати найбільших покупців – Індію та Китай, передає DROBRO.

Про це пише агентство Reuters. Американські санкції, введені проти “тіньового флоту” РФ, внесли роздрай у налагоджені поставки знижкової російської нафти до Індії та Китаю. Азіатський ринок лихоманить: ціни на “чорне золото” зростають, Пекін і Нью-Делі терміново шукають нових постачальників на Близькому Сході та Африці. Мільйони барелів російської нафти застрягли на судах, які опинилися у “чорному списку” США. Покупці відмовляються приймати їх у себе, щоб не потрапити під вторинні американські санкції.

Проблемами Москви скористалися Бразилія та Казахстан, які поспішають замінити РФ на ринках Індії та КНР. У плачевному становищі опинилася Індія, яка наприкінці 2024 року проміняла близькосхідну нафту на дешеву російську. Наразі її НПЗ не можуть приймати “чорне золото”, поставлене судами із списку санкцій США. Постачання різко скоротилися.

“Російський судноплавний гігант “Совкомфлот” заявив покупцям Індії, що готовий приймати платежі в будь-яких валютах, у тому числі в рупіях, за згодою забрати нафту, поставлену танкерами із списку санкцій США. Ця пропозиція була відкинута”, – йдеться в статті.

У Росії зростає кількість завантажених нафтою танкерів, які ніхто не купує.

“Обсяги російської нафти, що зберігається на борту суден, за підсумками першої половини 2025 року, як очікується, зростуть з 17 млн. барелів (станом на 10 січня) до 50 млн. барелів”, – йдеться в статті.

Скоро РФ ніде зберігатиме своє “чорне золото”, доведеться знижувати видобуток. За даними видання, найближчим часом від закупівлі нафти РФ відмовиться і Китай. “Державні нафтопереробні заводи Китаю, швидше за все, уникатимуть російської нафти, оскільки санкції скорочують кількість контрагентів і страховиків для таких угод… За оцінками джерела, обсяги російського експорту до Китаю впадуть на 700-800 тис. барелів на добу з березня.” увати, що нафтової галузі Росії найближчим часом буде дуже непросто.

Від admin