Індія відмовилася приймати танкери, які потрапили під американські санкції: індійські банки тепер потребують сертифікатів походження нафти

Індія відмовилася приймати танкери, які потрапили під американські санкції: індійські банки тепер потребують сертифікатів походження нафти, передає DROBRO.

Американські санкції починають болісно ударяти по болоті, паралізуючи найважливіший експортний маршрут до Азії. За даними Bloomberg, Індія відмовилася приймати танкери з нафтою, які потрапили під санкції США минулої п’ятниці.

Введені США заходи стали найагресивнішими за весь час санкційної війни, спрямованої на торгівлю російськими енергоресурсами. Під обмеження потрапили 160 танкерів, ключові трейдери та страховики. Це вже викликало зростання цін на нафту вище за $80 за барель, але значно скоротило можливості Росії з продажу нафти в Азію. Експерти прогнозують, що ціни скоро впадуть.

Рішення Індії: санкції дають ефект

Високопоставлений індійський чиновник повідомив, що танкери, які потрапили під санкції, не допустять розвантаження в індійських портах. Виняток становитимуть судна, зафрахтовані до 10 січня, за умови, що вони розвантажаться до 12 березня. За словами джерела, за два місяці, коли завершиться перехідний період, вплив санкцій стане особливо відчутним.

Індійські нафтопереробники вже розпочали переговори щодо довгострокових контрактів із близькосхідними постачальниками, щоб компенсувати можливі втрати. Економічні експерти зазначають, що Індія як один з найбільших покупців російської нафти відмовляється ризикувати своїми бізнес-інтересами заради “союзника”.

Індійські банки наразі вимагають сертифікати походження нафти, щоб переконатися, що постачання не пов’язані з танкерами, які потрапили під санкції. Крім того, російська нафта може втратити свої знижки, що вдарить по конкурентоспроможності на азійських ринках. Індійські переробники вже прогнозують збільшення цін на постачання та можливість переходу на альтернативні ринки.

Заміна російської нафти

Чиновник з Індії також зазначив, що постачання нафти не стане проблемою для країни. ОПЕК має в своєму розпорядженні вільні потужності в 3 мільйони барелів на день, а країни, що не входять у картель, такі як США, Канада, Бразилія і Гайана, можуть легко заповнити прогалину, викликану обмеженнями на російські поставки.

Експерти вважають, що Росія може зіткнутися із ще більшим скороченням доходів від продажу нафти, які становлять значну частину бюджету країни. Санкції, спрямовані на танкери та логістичну ланцюжок, ускладнюють доставку нафти на азіатські ринки, що може призвести до значних втрат. Якщо російська нафта не знайде альтернативних покупців, це може стати черговим ударом для економіки країни, яка вже ослаблена попередніми санкціями.

Від admin