Майбутнє села, надії та сподівання
Звичайно, важко спрогнозувати, як розвиватимуться події в Довгому-Гірському у майбутньому
Підготував для DROBRO Хосе Турчик.
Немало залежить від економічної, політичної ситуації в Україні. Багато води в р. Стрий спливло з часів сумнозвісного будівництва греблі. Метеорологічні спостереження в Україні показують, що впродовж 20 років прослідковується тенденція до підвищення температури та збільшення кількості посушливих місяців. Головною причиною є глобальні зміни клімату.
У Держводагенстві України вже б’ють на сполох. Практично у всіх областях, окрім, Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей бракує води. Проте варто зазначити, що й у них, як в самому Довгому, зниження рівня підземних вод обумовлює зникнення води в криницях при відсутності опадів. У світі чиста вода поступово стає дорожчою за нафту та золото.
Довжани з оптимізмом дивляться в майбутнє. Розташування села на обох берегах Стрия між вершинами, які нависають над поселенням, створюють чудові краєвиди. Розвідані і сертифіковані джерела мінеральної води разом з мікрокліматом та смерековими лісами Національного парку Сколівські Бескіди захоплюють людей.
Тому, недивно, що інвестиційна компанія Балфорд Україна обрала це місце для створення курортної зони та малої ГЕС. Вже погоджений генеральний план села.
Підготовлений план створення курорту та його організаційної складової ТЗОВ «Довге Рівер Резорт» код ЕДРПОУ 37653148. Проведені громадські слухання і погоджено будівництво малої ГЕС.
Щоб не було спекуляцій і домислів інвестор профінансував відвідини представниками громади малих ГЕС в Австрії, аналог яких пропонують спорудити в Довгому. У рамках соціального пакету у селі відбудовано Народний дім, побудовано бювет мінеральної води, зроблено частину складних робіт на в’їзді у село. Покладаємо віру і надію на відродження села самими довжанами.
Зокрема тими, що були виселені при будівництві дамби й отримали в селі земельні наділи для власного будівництва. Необхідно, що вже сьогодні ціни на землю зросли в декілька разів.
Щодо недобудованої греблі, то Держмайно України їх продало. Покупець вирішив їх розібрати, знаючи, що в тілі цих бетонних конструкцій є велика кількість металу. Розібрати вдалося лише тунелі і вийняти з середини метал. Бетон з них дробильними машинами перетворили на щебінь. Та все інше виявилось не таким простим до здійснення. Щільно армовані, неперервно залиті бетоном марки понад М550 з використанням вібраторів конструкції просто не піддались демонтажу. Так і залишаться пам’яткою і локацією промислового туризму.
Завершуючи розповідь про доленосне будівництво греблі в Довгому-Гірському, яке до сьогодні має відчутний вплив на розвиток села, можна сказати:
«Нема зла, аби на добре не вийшло».
На цій ноті і закінчую цей звіт. Все буде добре! Все буде Україна!
Тут можна переглянути Інвестиційний проект компанії ТОВ БАЛФОРД УКРАЇНА