невролог

Лікар-невролог Євген Скрипник розповів про те, як звичайний стілець може нашкодити здоров’ю, чим цей предмет меблів небезпечний для колін і хребта

Лікар-невролог Євген Скрипник на своїй сторінці в Facebook розповів про те, що стілець становить небезпеку для колін і хребта. Головний його аргумент – генетична будова людського тіла не пристосована до сидіння. Це протиприродна поза для нашого організму.

Медик нагадав про те, що краще анатомічне положення тіла для людей – горизонтальне і вертикальне, передає DroBro. Стояти і лежати куди корисніше, ніж сидіти. Спеціаліст в області неврології привів нижченаведені аргументи. Коли людина стоїть, то відбувається навантаження на верхні і нижні кінцівки, всі м’язи перебувають в тонусі.

Як тільки людина приймає сидячу позу, м’язи хребта розслабляються і тиснуть на міжхребцеві диски. В ті часи, коли існували гімназії, учні слухали викладачів стоячи. Сучасна наука підтверджує, що стояти корисніше, ніж сидіти, тому з’являються офіси, де є столи без стільців.

Постійно перебувати в русі – головне завдання людини. У давнину люди на інстинктивному рівні відчували небезпеку від сидячих поз, тому їли, пили і приймали гостей лежачи. Чинити так сьогодні ніякого сенсу немає, але як тільки з’являється можливість встати, то потрібно пройтися або прийняти горизонтальне положення.

Зміцнити м’язи спини тим, хто веде сидячий спосіб життя, найпростіше регулярними заняттями спортом. Активність – запорука рухливості суглобів і здоров’я хребта. Якщо весь робочий день проходить сидячи, то важливо робити перерву на 15 хв щогодини. Потрібно хоча б вставати, щоб розім’ятися.

DroBro: хребет – це несучий елемент скелета, як у людини, так і у тварин. Людський хребет складається з 32-33 хребців, послідовно з’єднаних один з одним у вертикальному положенні. Хребетний стовп виконує функцію опори, захисту спинного мозку і бере участь в рухах тулуба і голови.

Від admin