25 серпня «Північний потік-2» програв судовий розгляд у Німеччині щодо підпорядкування вимогам газової директиви Європейського союзу до трубопроводу
Як інформує DroBro з посиланням на «Радіо Свобода», через рішення Вищого окружного суду Дюссельдорфа щодо застосування вимог газової директиви ЄС до оператора «Північного потоку-2» «Газпром» зможе використати лише 50 відсотків потужностей трубопроводу.
Відповідно до вимог ЄС та рішення суду, постачальником і оператором газу не може бути одна компанія, а половина потужності труби повинна бути надана іншим енергокомпаніям.
Глава правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко прокоментував програш оператора трубопроводу «Північний потік-2» у Вищому окружному суді Дюссельдорфа.
«Наша стратегія – грати за тими ж правилами, за якими живе Захід, (а не за якими нам кажуть жити окремі західні політики та урядовці) приносить результати. Газпром програв в Стокгольмському арбітражі. Тепер, намагаючись вивести Північний потік-2 з-під дії європейського регулювання, так званого третього енергопакету, Газпром програв і в німецьких судах. І тепер наше основне поле бою буде якраз навколо застосування цих європейських правил до всіх газопроводів, які поєднують Росію та Європу», – зазначив Вітренко.
«Кремль шантажує Європу дефіцитом газу взимку. Окремі західні урядовці не хочуть розуміти (або роблять вигляд, що не розуміють), що насправді означають європейські правила. Але «борітеся-поборемо»!» – додав він у Фейсбуці.
Зазначимо, що у травні минулого року стало відомо, що німецьке Федеральне мережеве агентство (Bundesnetzagentur) відмовило у звільненні «Північного потоку-2» від правил газової директиви ЄС. Рішення було ухвалене на базі законодавства, яке допускає звільнення від регулювання, якщо газопровід був добудований до 23 травня 2019 року.
У тому ж місяці Європейський суд відхилив позови компаній Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG щодо поширення норм європейського законодавства на газопроводи з третіх країн.
«Північний потік-2» є не економічним проєктом, а зброєю, небезпечною для всієї Європи, вважає президент України Володимир Зеленський.
Німеччина, яка є прихильником російського проєкту «Північний потік-2», і ще низка європейських країн, як і Росія, говорять про нього як про суто комерційний. Україна, а також низка інших європейських країн, а також США називають його натомість суто геополітичним і таким, що не має комерційного обґрунтування.