Німецький концерн Rheinmetall відкриє завод із виробництва бронетехніки у західній частині України протягом наступних трьох місяців
А ще – навчатиме українців обслуговувати танки та іншу броньовану техніку, виготовлену на цьому підприємстві.
Про це повідомив генеральний директор концерну Армін Паппергер в інтерв’ю CNN, передає DROBRO.
Він сказав, що на цьому заводі в Україні будуватимуть і ремонтуватимуть бронетранспортери Rheinmetall Fuchs. Німецький концерн Rheinmetall буде управляти підприємством у партнерстві з «Укроборонпромом».
У відповідь на погрози росії вдарити по підприємствах Rheinmetall в Україні Паппергер наголосив, що завод можна захистити від російського нападу.
«Зараз [в Україні] є багато заводів, які виробляють продукцію військового призначення. Це просто ще один — і ми також можемо захистити його», — сказав він.
Наразі, за словами Паппергера, постачання більшої кількості боєприпасів є пріоритетнішим завданням, ніж створення додаткової кількості танків.
Наступного року Rheinmetall збільшить щорічне виробництво артилерійських снарядів зі 100 тисяч до 600 тисяч, і значна частина цього додаткового виробництва буде призначена для доставлення в Україну, сказав директор концерну.
Теоретично, додав він, Rheinmetall може забезпечити 60% артилерійських боєприпасів, які потребує Україна.
Про спільне підприємство
У травні Армін Паппергер заявив, що Rheinmetall заснував з «Укроборонпромом» спільне підприємство з ремонту та виробництва танків. Його запуск запланували на липень.
За словами керівника Rheinmetall, на перших етапах співпраця охоплюватиме технічне обслуговування та ремонт бронетехніки в Україні. Паралельно підприємство готуватимуть для виробництва танків.
Rheinmetall володіє 51% акцій. Також німецький концерн керуватиме компанією.
Крім того, німецьке видання Handelsblatt писало, що концерн планує підписати контракти щодо створення ще двох спільних підприємств — для виготовлення боєприпасів та протиповітряної оборони.
На початку цього року Rheinmetall повідомляв, що сподівається відкрити на українській землі завод вартістю 200 мільйонів євро, який зможе виробляти близько 400 танків на рік.