Західні експерти та джерела кажуть, що українські F-16 роблять відносно непомітний, але дуже корисний внесок в операції ЗСУ

Майже через 2 місяці після того, як в Україну прибула перша партія західних винищувачів, американські F-16 в основному залишаються в тіні, тихо допомагаючи в такій необхідній протиповітряній обороні. Тільки останніми днями з’явилися непідтверджені повідомлення, що український F-16 знищив російський Су-34, передає DROBRO.

Про це пише американський Newsweek у статті про військові місії українських F-16. Але ці інциденти – одні з небагатьох публічно визнаних випадків застосування F-16. За словами колишнього міністра оборони України Андрія Загороднюка, нинішній парк F-16 не такий численний і конкурентоспроможний, але це лише початок: “Без авіації ми не зможемо розробити жодної стратегії. Ключовим елементом у цьому питанні є те, що Україна переходить на озброєння НАТО і, відповідно, на доктрини та концепції НАТО”.

Як вважає керівник Інституту повітряного та космічного простору при Королівському коледжі Лондона Девід Джордан, F-16 роблять відносно непомітний, але дуже корисний внесок в операції. Україні має сенс використовувати їх для протиповітряної оборони, відбиваючи атаки безпілотників і ракет, чекаючи подальших поставок: “Це не боязкість, а дуже розумний підхід, оскільки ви чекаєте, коли чисельність сил буде збільшена”.

Використання F-16 для протиповітряної оборони допоможе послабити тиск на мізерні запаси наземних систем ППО України, додає Джеймс Блек, заступник директора з досліджень в галузі оборони та безпеки європейського відділення аналітичного центру RAND. Зброя, що використовується літаками F-16, така як ракети класу “повітря-повітря” малої дальності AIM-9x Sidewinder або вдосконалені ракети середньої дальності AIM-120, “може бути більш ефективною для використання в наступальних цілях”, – говорить Блек.

Це означає, що F-16 може стати новим гнучким та економічним інструментом для мережі ППО України, додав Блек. F-16 – це найважливіше зобов’язання західних союзників Києва щодо надання допомоги, схваленої США у серпні 2023 року. “Але невелика кількість літаків не здатна миттєво змінити ситуацію, навіть якщо на них встановлена ​​ціла низка керованих озброєнь. Їх потрібно використовувати розумно, — каже Джордан. — Судячи з того, що ми бачили досі, саме це й роблять ВПС України”.

Високопоставлений український командир заявив у червні, що Київ розмістить частину своїх F-16 за межами країни, щоб уникнути російських ударів по літаку четвертого покоління.

Від admin