Господарський суд Львівської області наклав арешт на всі будівлі і земельні ділянки, що належать ПАТ «Нафтопереробний комплекс Галичина»
Ухвала суду була прийнята 28 грудня 2023 року та оприлюднена 01 січня 2024 р.
З тексту ухвали також стало відомо, що 26 грудня 2023 р. Господарський суд Львівської області відкрив провадження у справі про банкрутство ПАТ «Нафтопереробний комплекс Галичина», а також визнав вимоги кредитора – ПАТ «Укрнафта» – в сумі понад 828 млн грн., передає DROBRO. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Олександра Ткачука. Для забезпечення вимог кредиторів «Укрнафта» також звернулась до суду з проханням накласти арешт на все рухоме і нерухоме майно боржника.
Суд відмовив у клопотанні накласти арешт на рухоме майно НПК «Галичина», дійшовши висновку, що це може перешкодити відновленню платоспроможності боржника. Натомість арешт нерухомого майна боржника, на думку судді, «не позбавить його права власності на таке майно та не спричинить сторонам будь-яких збитків, а також буде спрямоване на захист прав усіх кредиторів та боржника, забезпечить збалансованість інтересів кредиторів та боржника».
У переліку арештованого майна 49 нежитлових споруд, гуртожитків та квартир розташованих у Дрогобичі, пансіонат та АЗС у Трускавці, чотири нежитлові будівлі у селі Новошичі, база відпочинку «Черемшина» у Миколаївській області, об’єкт незавершеного будівництва АЗС у Радехові, а також 10 земельних ділянок у Дрогобичі, дві ділянки у Новошичах та ще дві у селі Дережичі. Суд заборонив будь-яким органам державної влади та місцевого самоврядування, а також уповноваженим у сфері державної реєстрації майна суб’єктам здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо цих об’єктів нерухомості. Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду.
Нафтопереробний комплекс «Галичина» — найстаріше нафтопереробне підприємство України, збудоване у 1863 р. За даними системи youcontrol, 25% підприємства належать Фонду держмайна України. Ще 72,92% акцій перебувають у власності зареєстрованих у Британських віргінських островах фірм: Romannor investments LTD, Deneiro Ventures LTD, Weavernal Holdings LTD та Domennium Enterprises LTD. Раніше «Економічна правда» з посиланням на дані Державної податкової служби вносила ці компанії до переліку офшорів, пов’язаних із групою «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.