Професорка Макґонеґел з Гоґвортської школи чарівників провела в Модричах заняття про чари кіберзахисту

Письменниця Джоан Роулінґ назавжди вписала своє ім`я в історію світової літератури творами про Гаррі Поттера

Зараз багатьом не треба пояснювати значення понять «маґл», «Волдеморт», «Слизерин», «дементори» чи «квідич». Книги британської письменниці, до яких консервативні кола спочатку ставилися з обережністю та навіть закидали прихильність до магії чи сатанізму, насправді є чудовими виховними посібниками, коли в казковій формі дітей вчать розрізняти добро та зло, що життя буває складним і що з кожної ситуації потрібно шукати правильний вихід? передає DROBRO.

Саме на основі Поттеріани (цикл книг про Гаррі Поттера) директорка Модрицької школи Лілія Гринаш провела загальношкільний виховний захід на тему кібербезпеки. Заняття проходило сьогодні, 19 листопада, в актовій залі школи.

До юних модричан, котрі сформували 4 команди (за назвами 4 факультетів Школи магії в Гоґвортсі: Ґрифіндор, Слизерин, Рейвенклов та Гафелпаф) доєдналася команда школярів із села Доброгостів. Разом вони шукали відповіді на питання платіжної безпеки, а отже, вчилися того, що в житті кожного посідатиме значно важливіше місце, ніж тригонометричні функції чи перська поезія.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

Який пароль підібрати до облікового запису в соцмережах, платіжної картки чи мейлу? Що таке двофакторна автентифікація? Якими методами фішингу (виловлювання грошей) послуговуються шахраї? Як відрізнити справжній сайт банку чи державної установи від фальшивого? Як заставити гроші працювати на себе, як здобувати пасивний дохід? Які інвестиції можуть приносити найбільший прибуток, і які ризики виникають при інвестуванні?

Ці та інші питання цікавлять не лише дітей, але й дорослих. На жаль, у шкільних програмах теми фінансової грамотності досі не займають пріоритетного місця, тож такі ініціативи, як у Лілії Гринаш, вартують і схвалення, і заохочення, і поширення. Адже якщо будемо багатшими ми, наші сусіди, наша громада і вся Україна, то від цього виграє все суспільство, у тому числі найбідніші, з якими багатші поділяться. Хоча гроші не роблять щасливими, зате позбавляють від багатьох проблем, з якими стикаються ті, хто їх не має.
Магічні палички, мантії, дивовижні головні убори, окуляри з бал-маскараду та знання в голові – з цим діти прийшли на урок «Чари кіберзахисту. Змагання факультетів школи Гоґвортс», де опановували найпотужніші цифрові «закляття» для захисту своїх облікових записів.

Лілія Гринаш перетворилася на професорку Мінерву Макґонеґел, заступницю Дамблдора (директор Гоґвортса), вчительку інформатики в Школі магії та виховательку гуртожитку Ґрифіндор. Таємнича аура була присутньою впродовж всього заняття, яке було не тільки цікавим та веселим, а ще й дуже пізнавальним.
Напевно, вже після заняття юні вихованці Гоґвортса з Модрич та Доброгостова поділяться цими знаннями на тему кібербезпеки з іншими учнями та власними батьками, і кіберзахист персональних даних частини мешканців нашої громади стане сильнішим.

Від admin