Велика кількість українських компаній близька до розробки БПЛА, що працюють у режимі рою, що стане проривом на полі бою
Оборонна промисловість України близька до важливого прориву – створення безпілотників, які діють у режимі рою. Незабаром технологію можна буде побачити на полі бою, передає DROBRO. Цю інформацію підтвердив Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у кулуарах форуму Defense Tech Innovations. За даними міністра, сьогодні розробкою технології рою дронів займаються в Україні десятки компаній.
“Постійно тестуємо їх на полігонах. Думаю, це (їхня поява на полі бою – ред.) перспектива вже найближчого часу. Цього року ми побачимо, як працюють рої дронів”, – пообіцяв Федоров.
Довідка:
Рій дронів – це технологія, при якій група безпілотників працює як єдиний механізм, узгоджено виконуючи одне завдання. Вона натхненна поведінкою природних роїв, таких як бджоли або мурахи, які працюють разом для досягнення спільних цілей.
На відміну від одиночних БПЛА, технологія дозволяє здійснювати складніші багаторівневі місії. Є кілька основних характеристик рою дронів.
- По-перше, це наявність “колективного інтелекту”, що дозволить вирішувати одне завдання.
- По-друге, це автономність кожного БПЛА, здатність приймати рішення на основі даних, отриманих від інших дронів та навколишнього середовища.
- Третя особливість – рій зберігає життєздатність та виконує завдання навіть після втрати одного або кількох БПЛА.
Рій дронів може зробити революцію на полі бою. Їх можна буде використовувати для розвідки, забезпечення зв’язку, завдання ударів, для радіоелектронної боротьби, виявлення та знешкодження мін та багато іншого. Технологія рою дронів є значним кроком уперед в області безпілотних систем і відкриває нові можливості для військових операцій.