Спікер Майк Джонсон дав зрозуміти, що не поставить на голосування законопроект Сенату, в який входить підтримка України, але є нюанси
Верхня палата Конгресу США (Сенат) зупинила дебати і ухвалила остаточне процедурне рішення щодо законопроекту, який передбачає, зокрема, надання допомоги Україні у розмірі понад 60 мільярдів доларів.
Тепер документ про виділення Вашингтоном 95 мільярдів для Ізраїлю, Тайваню та України, але без урахування посилення безпеки кордону США з Мексикою, вирушає до Нижньої палати Конгресу для остаточного затвердження. Її спікер республіканець Майк Джонсон, який неодноразово заявляв про пріоритетність міграційної проблеми, натякнув, що не виноситиме ухвалений Сенатом законопроект на голосування, повідомляє The Hill.
Джонсон раніше розкритикував документ за виключення положень про “головну проблему, яка зараз стоїть перед США”, а саме, безпеку південних кордонів держави. Ця тема стала ключовою у передвиборчій кампанії головного претендента на крісло президента США від Республіканської партії Дональда Трампа.
“Америка заслуговує на краще, ніж статус-кво Сенату”, – заявив Джонсон. Зазначимо, що республіканці у Палаті представників Конгресу, у яких там більшість, уже другий місяць блокують надання допомоги Україні. На наданні Києву 60 мільярдів доларів для протистояння російській агресії наполягає адміністрація нинішнього президента-демократа Джо Байдена.
У той же час, якщо Джонсон блокуватиме винесення на голосування, демократи в Нижній палаті Конгресу можуть застосувати процедуру discharge petitions (клопотання про усунення). Вона дозволить винести законопроект на голосування, оминаючи спікера. Для цього треба зібрати 218 підписів, але цей процес може тривати, зазначають аналітики.