Україна отримала дозвіл на розширення програми підготовки українських льотчиків на F-16, про яку так довго просила Вашингтон
Україна отримає від США додаткову батарею протиповітряної оборони Patriot та ракети до цих ЗРК. Також Вашингтон офіційно оголосив, що США підготують додаткові пілоти для ВПС України. Про це заявив президент США Джо Байден, передає DROBRO.
Американський президент сьогодні оголосив про виділення майже 8 мільярдів доларів на допомогу безпеці для України. В рамках цього рішення він доручив Пентагону, зокрема посилити ППО України. У заяві йдеться, що для реалізації цього рішення слід відремонтувати та надати українським повітряним силам додаткову батарею ЗРК Patriot із запасів армії США.
Крім того, буде поставлено додаткові зенітні ракети до цих комплексів ППО. За словами Байдена, це продовження його рішення щодо перенаправлення експорту США зенітних ракет на забезпечення України “сотнями додаткових ракет Patriot та AMRAAM” протягом 2025 року. Це буде друга батарея ЗРК Patriot, яку Україна отримає останнім часом від Сполучених Штатів. Попередню передачу ЗСУ такого комплексу ППО було анонсовано в рамках пакету військової допомоги від США, оголошеного 11 липня. Тоді було оголошено про надання ракет до ЗРК NASAMS та ПЗРК Stinger для посилення української протиповітряної оборони.
Крім того, Сполучені Штати розширять програму підготовки українських льотчиків F-16, збільшивши кількість кваліфікованих пілотів. Відповідну заяву оприлюднено на сайті Білого дому.
“Щоб розвинути можливості Повітряних сил України, я доручив Департаменту оборони розширити навчання українських пілотів F-16, зокрема, шляхом підготовки ще 18 пілотів наступного року”, – заявив президент Джо Байден.
Таким чином, загальна кількість пілотів, які мають пройти відповідну підготовку, має зрости з 12 до 30 осіб. До цього Україна неодноразово, проте безуспішно, просила розширити навчальну групу українських військових, які проходять льотну підготовку на авіабазі Національної гвардії Морріса в Тусоні, штат Арізона.
Видання Politico, посилаючись на неназваних українських політиків, повідомляло, що Україна на червень цього року могла надати до 30 льотчиків, готових негайно розпочати навчання.