Перші дзвінки європейських лідерів з Трампом щодо України були більш доброзичливими, ніж очікувалося
Перші телефонні контакти лідерів Європи з обраним президентом США Дональдом Трампом мали більш доброзичливий характер, ніж очікувалося. Зокрема, майбутній господар Білого дому дав позитивні сигнали щодо України, передає DROBRO.
Як пише колумніст Девід Ігнатіус з посиланням на німецького чиновника у своєму матеріалі для WP, обраний президент США ставив співрозмовникам питання щодо України, а не висував вимоги.
“Європейські лідери контактували з Трампом з моменту його перемоги 5 листопада. Те, з чим вони зіткнулися, – це обраний президент, який ставить питання про Україну, а не висуває вимоги”, – йдеться у матеріалі.
Зокрема, під час бесіди з головою німецького уряду Олафом Шольцем Трамп цікавився його думкою щодо презентованого українським лідером Володимиром Зеленським плану перемоги, а також запитував, що канцлер думає про російського диктатора Володимира Путіна.
У дзвінках із лідерами Франції, Польщі, Данії, Чехії та інших держав також було зафіксовано доброзичливий тон з боку майбутнього президента США. Декілька офіційних осіб розповіли, що головним представником Європи у переговорах з Трампом, ймовірно, буде генсек Північноатлантичного альянсу Марк Рютте.
Вони нагадують, що Рютте вдалося заспокоїти Трампа під час його першої президентської каденції, коли він критикував НАТО, погодившись із тодішнім президентом, що члени Альянсу мають більше витрачати на оборону. Очікується, що генсек НАТО найближчим часом зустрінеться з Трампом у Флориді, щоб обговорити план мирних переговорів щодо України.
Рютте має намір передати послання обраному президенту США про те, що справедливий і міцний мир, який не заохочує російську агресію та забезпечує гарантії безпеки для України, відповідає інтересам Європи та Вашингтона. За його словами, мирна угода має гарантувати, що війна більше не повториться.