Повномасштабна війна внесла корективи в усі сфери нашого життя і зробила питання безпеки пріоритетним навіть у шкільній освіті

В умовах збройного конфлікту вкрай важливо володіти навичками домедичної допомоги, знати, як поводитися в критичних ситуаціях та як захистити себе. Саме тому Міністерство освіти і науки України у 2024 році затвердило нову програму викладання предмета “Захист України” в школах, яка спрямована на опанування необхідних в умовах війни навичок, передає DROBRO.

Згідно з програмою, навчання має відбуватися в освітніх осередках, створення яких фінансується на 90% із субвенції з державного бюджету, а 10% повинен співфінансувати бюджет громади. Відповідно, для облаштування такого осередку Бориславській громаді з державного бюджету було виділено 2 мільйони 200 тис. грн, з міського бюджету забезпечено фінансування у розмірі 244 тис. грн.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений DroBro (@drobro7_24)

Отож, на базі закладу загальної середньої освіти №1 було створено освітній осередок для викладання навчального предмета “Захист України” для старшокласників. На нього було витрачено з державного бюджету 1 млн 899 тис. грн, а з місцевого – 244 тис. грн. Для осередку закупили інвентар для навчання домедичної допомоги: манекени тренувальні для тампонування ран, тренажери для проведення серцево-легеневої реанімації, аптечні тактичні рюкзаки бойового медика, турнікети, джгути тощо. Також придбали все необхідне для військової підготовки: навчальні гранати, протипіхотні міни, пневматичні гвинтівки, лазерний тир, протигази, встановили інтерактивне обладнання для занять з дронами тощо. Кабінет оснастили новими меблями, комп’ютерами та інтерактивним дисплеєм з відповідним програмним забезпеченням. В ЗЗСО №1 вже повністю готовий для занять один навчальний клас, ще один кабінет – в процесі облаштування.

Ще одна локація осередку для викладання “Захисту України” знаходиться в Бориславському ЗЗСО №7, на неї виділили 308 тис. грн. Для школи закупили пневматичні гвинтівки, шафу для зберігання зброї, інвентар для надання першої медичної допомоги та системи Lasertag, що дає змогу імітувати бій та тренувати навички у стрільбі.

Учні громади разом із вчителями вже мають можливість апробувати нове навчальне обладнання на базі осередку. А з вересня 2025 року практичні заняття за оновленою програмою стануть обов’язковими для всіх закладів загальної середньої освіти. Відповідно до нової програми, усі старшокласники, незалежно від статі, зможуть вивчати сучасні види дронів і їхнє використання, навчаться надавати домедичну допомогу в бойових умовах, опановуватимуть стрільбу та дізнаватимуться, як працює інформаційна війна і як протистояти ворожим ІПСО. Для зручності учнів їхній підвіз до осередку здійснюватиметься автобусами «Школярик».

Від admin