У Бразилії українська мова стала офіційною в муніципалітеті Прудентополісі в штаті Парана на півдні країни
Місцеві депутати підтримали відповідний законопроект одноголосним рішенням.
Про це повідомили Всесвітній конгрес українців на сторінці в Facebook, передає DroBro.
Підготовкою законопроекту і його обгрунтуванням займався віце-президент СКУ, адвокат Віторіо Соротюк.
“Муніципалітет Прудентополісі вже встановив дружні стосунки з Тернопільською областю, звідки приїхало до Бразилії більшість українських іммігрантів”, – йдеться в публікації.
Також в СКУ відзначили, що новий закон “відкриє нові можливості” для обміну фахівців, навчання молоді на університетському рівні в Україні або ж з дистанційно онлайн.
У цьому бразильському регіоні проживає велика кількість вихідців з України.
Зокрема, за даними за 2008-й рік, громадян українського походження нарахували три чверті всіх жителів Прудентополісі (тоді населення складало 50 614 осіб).
Зараз же, як уточнює мовної омбудсмен Тарас Кремінь, в бразильському штаті Парана – близько півмільйона етнічних українців, йдеться в повідомленні Офісу Уповноваженого із захисту державної мови.
Іммігранти з України до Бразилії стали масово прибувати в 1885 році, і в місцевості, яка зараз є муніципалітетом Прудентополісі, переселилося близько півтора тисячі українських сімей. Саме місто було офіційно засновано в 1894 році, і зараз вважається столицею української громади в Бразилії.
“Сьогодні Прудентополісі добре відоме в Бразилії і всій Південній Америці як “українське” місто, українська культура і традиції глибоко інтегровані в його простір і життя. У місті діє український “Музей тисячоліття”, який знайомить з українською історією та культурою. До речі, в школах і вузах штату Парана, столицею якого є Прудентополісі, вже давно викладають українську мову”, – розповіли в Офісі мовного омбудсмена.