Дрогобицька районна державна лікарня ветеринарної медицини інформує, що 05 січня 2023 року згідно проведеного дослідження у Львівській регіональній державній лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у домашньої собаки у с.Доброгостів було виявлено захворювання на сказ, передає DROBRO.
У зв’язку з цим 6 січня при Дрогобицькій районній військовий адміністрації відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії щодо ситуації із виявленням сказу в селі Доброгостів, що у Трускавецькій територіальній громаді.
Участь у робочій комісії взяли перший заступник Роман Шлярп, староста села Доброгостів Василь Ірод, начальник Дрогобицького районного управління ГУ ДПСС у Львівській області Юрій Гарбузинський, відповідальний за АПК Трускавецької МТГ Олег Блажівський, а також представники екологічної інспекції Дрогобиччини та представники поліції. Усі присутні обговорили план заходів щодо ліквідації та поширення захворювання серед людей на Дрогобиччині. Введено карантинні обмеження.
Відтак, спеціалістами Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної медицини розроблено план заходів щодо боротьби та ліквідації із вірусним захворюванням у Дрогобицькому районі. Карантинні обмеження триватимуть протягом двох місяців з 06.01.2023 до 06.03.2023 року. На території села Доброгостів, де виявлено сказ собаки, Дрогобицький Міжміський відділ ДУ «Львівський Обласний Лабораторний Центр МОЗУ» проводе комплекс протиепідемічних заходів щодо ліквідації захворювання на сказ з метою недопущення виникнення цього захворювання серед людей.
Нагадаємо, що станом на сьогодні у селі Доброгостів, підтверджений один випадок сказу в собаки. Тварина напередодні контактувала з дикою лисицею та від отриманого укусу померла. Лікарі ветеринарної медицини вкотре нагадують, що сказ — дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни. Сказ передається у результаті укусу людини хворою твариною або в результаті потрапляння її слини на рани, подряпини чи слизові оболонки. Інкубаційний період хвороби триває від 1 до 3 місяців.
Враховуючи Інструкцію щодо боротьби зі сказом тварин, у зоні карантинних обмежень проводиться вимушена імунізація сприйнятливих до сказу тварин, зокрема м’ясоїдних. Спеціалістами Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної медицини розроблено План заходів щодо боротьби з даним захворюванням у Дрогобицькому р-ні. Карантинні обмеження триватимуть протягом двох місяців. В неблагополучній території Дрогобицький Міжміський відділ ДУ «Львівський Обласний Лабораторний Центр МОЗУ» проводить комплекс протиепідемічних заходів щодо ліквідації захворювання на сказ з метою недопущення виникнення цього захворювання серед людей.
Лікарі ветеринарної медицини вкотре нагадують, що сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни та ін.). За період останніх 5 років у Дрогобицькому районі зареєстровано 13 випадків захворювання тварин на сказ, з них 4 – у собак, 7 – у лисиць та 1 – у ВРХ (корови), 1 – кіт. Сказ передається у результаті укусу людини хворою твариною або в результаті потрапляння її слини на ранки, подряпини чи слизові оболонки. Інкубаційний період хвороби триває від 1 до 3 місяців.
Як розпізнати хвору тварину: зміна поведінки тварини, втрата відчуття страху, поява диких тварин вдень серед людей у населених пунктах, агресивність та напад на людей.
Рекомендації спеціалістів ветеринарної медицини:
- не контактувати з бездомними, дикими та хворими тваринами,
- при підозрі на захворювання чи загибелі домашніх тварин НЕГАЙНО звертатися до ветеринарного лікаря,
- при виявленні трупів тварин чи диких тварин НЕГАЙНО звертатися до ветеринарного лікаря,
- якщо ж тварина вкусила, слід промити рану теплою кип’яченою водою з милом, обробити її 70% розчином спиртового настою йоду, звернутися до лікувального закладу, отримати щеплення антирабічною вакциною, що запобігає захворюванню та зберігає життя, коли цього не зроблено – хворого чекає смерть.
Пам`ятайте! Домашнім тваринам необхідно щорічно проводити щеплення проти сказу!
Вакцинація проти сказу в Україні – безкоштовна.
Це збереже Ваше життя та життя Ваших улюбленців
У випадку будь-яких запитань звертатися в Дрогобицьку районну державну лікарню ветеринарної медицини, що за адресою: м. Дрогобич, вул. Пилипа Орлика, 15.