Повномасштабна війна оголила в суспільстві низку проблем: щоденно від ворожих обстрілів гинуть мирні мешканці та воїни, які мужньо боронять наші кордони
Непоправні втрати несе кожне українське місто та громада. Дрогобич теж не виняток. У місті з початком повномасштабної війни усіх полеглих Героїв проводжають в останню путь загальноміським прощанням, яке проходить на Площі Ринок, а також зустрічають воїнів на Перехресті Героїв, передає DROBRO.
Щоб гідно шанувати пам’ять усіх полеглих захисників нашої громади – у Дрогобичі в одному з центральних парків міста також відкрито Алею Пам’яті – як сакральне місце скорботи всієї громади.
Відтак на одній із зустрічей з родинами полеглих воїнів, які систематично відбуваються у стінах міської ради – було озвучено пропозицію щодо розроблення єдиної концепції встановлення пам’ятників полеглим військовослужбовцям та благоустрою місць їхніх поховань. Найперше мова іде про кладовище на вулиці 22 Січня.
Тож днями відбулось засідання робочої групи з реалізації концепції встановлення пам’ятників полеглим військовослужбовцям та благоустрою місць їхніх поховань. Головував на зустрічі Василь Качмар – заступник міського голови з комунальних питань. Зустріч організував відділ соціально-психологічної, правової підтримки та взаємодії із захисниками, захисницями та членами їх сімей.
Присутніми та запрошеними на зустріч були: Володимир Суда, начальник КП «Служба муніципального управління», Ігор Петранич, начальник відділу містобудування та архітектури, головний архітектор ДМР, Андрій Манько, представник спілки ГО «ВСВ АТО Дрогобиччина», Любов Яневич, директор управління Пенсійного фонду України в Дрогобичі та районі, а також родичі полеглих захисників Дрогобицької громади.
В ході робочої зустрічі було заслухано Ігоря Петранича та Вікторію Казан (сестра загиблого воїна Дмитра Овчаренка), які презентували розроблений детальний проєкт пам’ятників, а також концепцію меморіального комплексу на вул. 22 Січня, що включає:
– встановлення пам’ятників полеглим воїнам на території Дрогобицької міської територіальної громади в єдиному стилі. Пам’ятники бачать у вигляді вертикальної конструкції у вигляді козацького білого хреста, чорної гранітної плити з нанесенням портрету воїна, а також розміщення QR-кодів, що дозволить отримати більше інформації про загиблих Героїв,
– вхідна група до меморіального комплексу передбачає встановлення біля хреста стел із зображенням захисників України чотирьох історичних епох: козацтва, стрілецьких військ, УПА і сучасних українських воїнів. На кожній зі стел будуть розміщені QR-коди з інформацією про цю епоху.
Також заплановане розміщення архітектурної композиції Матері Божої. Доповнити архітектурний комплекс мають зелені насадження та пішохідні доріжки.
Присутні прийняли за основу концептуальне рішення по створенню меморіального комплексу та його вхідної групи.
Відтак було порушено питання встановлення системи відеоспостереження, організація освітлення та облаштування системи водовідведення на території кладовища по вул. 22 Січня – особливо в частині, де поховані Герої України. Питання доповідав керівник КП «СМУ» Володимир Суда. За його словами на території кладовища по вул. 22 Січня вже встановлено чотири додаткові світильники, замовлені та профінансовані чотири додаткові камери відеоспостереження. Також працює проєктна організація, яка розробляє проєкт з організації водовідведення на кладовищі, спеціалісти здійснили топозйомку земельної ділянки, готують проєкт і кошторис для його реалізації. Завершення проєкту очікується до кінця лютого.
На завершення зустрічі перед присутніми членами родин загиблих воїнів Дрогобицької громади виступила Любов Яневич, директор управління Пенсійного фонду України в Дрогобичі, яка проінформувала сім’ї загиблих захисників щодо оформлення гарантованих державою пенсій та пільг, відповіла на запитання присутніх та надала необхідні роз’яснення.