У Європі вперше на найвищому рівні порушили питання можливого виключення Угорщини із Європейського союзу
Дії Угорщини та прем’єр-міністра країни Віктора Орбана викликають дедалі більше роздратування в Європейському союзі. Сьогодні глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен пішла далі за решту і виступила із заявою про те, що європейцям варто задуматися про перебування Угорщини в ЄС з огляду на настільки схожі з Євросоюзом цінності країни, передає DROBRO.
Угорщина, Україна, сектор Газа та США були на порядку денному засідання, і міністр закордонних справ Еліна Валтонен представляла Фінляндію на засіданні Ради ЄС із закордонних справ у понеділок у Брюсселі. Вона наголосила, що погляди та позиція Угорщини не відповідають офіційній лінії ЄС. За її словами, Угорщина не має мандата представляти ЄС у зовнішньополітичному контексті, а Орбан не представляв ЄС під час своїх поїздок до Росії та Китаю, цитує її слова Yle News.
“Звичайно, це справа кожної окремої країни. Але в якийсь момент варто запитати, чи є Європейський Союз правильною групою, якщо ідеї настільки фундаментально відрізняються від наших спільних цінностей. Ми очікуємо, що Угорщина та Орбан поважатимуть та діятимуть відповідно до загальноприйнятої зовнішньої політикою та інтересами ЄС. Якщо вони не дотримуються, необхідно вжити заходів”, – попередила вона.
Політик додала, що надсилатиме Угорщині сигнал про перегляд членства в ЄС.
Після засідання Валтонен розповіла журналістам, що обговорення із європейськими дипломатами включали несанкціоновані зустрічі прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з російськими та китайськими лідерами. Він відвідав Москву та Пекін на початку цього місяця одразу після того, як Будапешт прийняв ротаційне головування в ЄС.
Валтонен наголосила, що країна, яка головує в ЄС, не має права представляти зовнішню політику блоку з 27 країн. Вона повідомила, що обговорила цю тему з колегами і переговори з цього питання продовжаться пізніше у понеділок у Раді із закордонних справ. Валтонен також зробила кілька заяв щодо підтримки України.
“Підтримка України з боку Фінляндії та ЄС є очевидною. Росія — держава-агресор, і обговорення України не може відбуватися без України”, — заявила вона.
Переговори в Брюсселі здебільшого були присвячені конфліктам в Україні та секторі Газа. Міністри обговорили військову підтримку ЄС України, використання доходів від заморожених російських фондів та продовження української мирної конференції у Швейцарії. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у понеділковій дискусії з відеозв’язку.