Медична бригада приїздить додому, здійснює повноцінний огляд пацієнта, огляд включає: вимір тиску, рівень цукру в крові, сатурації кисню в легенях, роблять електрокардіограму
Мобільна паліативна медична допомога — це форма медичної допомоги, що надається пацієнтам з тяжкими невиліковними захворюваннями вдома або в інших зручних для пацієнта умовах (наприклад, у будинку для літніх людей чи спеціалізованих установах), передає DROBRO. Вона спрямована на полегшення болю та інших симптомів, покращення якості життя пацієнта, а також на підтримку його родини.
У КНП “Підбузька лікарня” мобільна паліативна допомога функціонує з 2022 року. В той час селищний голова Іван ПІЛЯК в рамках міжнародного співробітництва відвідав Італію. Урядом міста Альбіссола-Марина було передано спеціалізований автомобіль швидкої допомоги “FIAT DUCATO” для використання медичними закладами Східницької громади. Це дало можливість організувати мобільну паліативну допомогу та в подальшому отримати пакет від НСЗУ. Оскільки усі населені пункти (22) Східницької ТГ знаходяться в гірській зоні, життєво необхідно надавати допомогу тим жителям, які важкохворі і не мають можливості самотужки відвідати лікаря. Задекларовано 286 осіб. Загальна кількість декларантів (разом з тими, що в лікарні) становить 390 пацієнтів.
У складі медичної бригади працюють:
- Романовський Ігор Юрійович – лікар-терапевт КНП «Підбузька лікарня Східницької ТГ».
- Олексюк Галина Іванівна – медсестра КНП «Підбузька лікарня Східницької ТГ».
- Куйдич Марія Михайлівна – медсестра КНП «Підбузька лікарня Східницької ТГ».
- Андруневчин Григорій – водій КНП «Підбузька лікарня Східницької ТГ».
Медична бригада надає комплексну допомогу на дому, що включає:
- Лікування болю та інших симптомів.
- Психологічну підтримку.
- Соціальну допомогу.
- Консультації для родичів пацієнта щодо догляду та підтримки.
Медична бригада приїздить додому, здійснює повноцінний огляд пацієнта. Огляд включає: вимір тиску, рівень цукру в крові, сатурації кисню в легенях, роблять електрокардіограму. Опісля лікар-терапевт обирає тактику лікування. В залежності від ступеня тяжкості вирішує чи варто госпіталізувати пацієнта у відділення стаціонарної паліативної допомоги чи залишати на домашньому лікуванні.
“Серед послуг у КНП “Підбузька лікарня” є два види надання допомоги. Перший вид допомоги – медична бригада приїздить до домівки пацієнта та здійснює повноцінний огляд. Другий – діагноз у пацієнта вже встановлено, дві медичні працівниці приїздять додому та госпіталізовують пацієнта. Графік виїздів у нас не внормований, тому що він залежить від кількості пацієнтів, які потребують медичної допомоги”, – зазначає лікар-терапевт Ігор Юрійович.
Переглянути цей допис в Instagram
“Я дуже задоволена роботою бригади. Це кваліфіковані спеціалісти, які ставляться з розумінням. Моя мама вже декілька років задекларована в них. Вона жінка старшого віку (83 роки), тому задля збереження здоров’я періодично лягає в лікарню під лікарський нагляд”, – розповідає одна із жительок селища Підбуж.
Машина мобільної паліативної медичної допомоги оснащена відповідно до специфіки надання допомоги пацієнтам з серйозними, хронічними захворюваннями або на термінальній стадії, де основним завданням є полегшення болю та підтримка якості життя. А саме: електрокардіографом, набором штативів для взяття крові та біохімії загальної, апаратом штучної вентиляції легень, мішком Амбу (ручний апарат для штучної вентиляції легенів, що застосовується до пацієнтів з порушенням дихання), апаратом для кисневої терапії.
Мобільна паліативна допомога не обмежується лише медичною підтримкою, вона також включає емоційну, психологічну та соціальну підтримку як для пацієнта, так і для його родини, що робить цей підхід комплексним.
Вона допомагає не тільки зберегти фізичний комфорт пацієнта, але й зменшити емоційне навантаження, яке може виникати через важку хворобу, а також полегшує життя для родичів та близьких людей.