FPV-дрони держави-терористки, оснащені машинним зором, ігнорують засоби радіоелектронної боротьби і є дуже небезпечними для українських бійців
Лейтенант Збройних сил України з позивним «Алекс» розповів у своєму Telegram-каналі про вразливе місце цих безпілотників, що дає змогу збивати їх кулями, інформує DROBRO.
Дрони з машинним зором здатні фіксуватися навіть на рухомій цілі візуально і потім переслідувати її. Тому вони не «бояться» окопних засобів РЕБ – безпілотник «бачить» ціль і прораховує до неї шлях без зовнішнього зв’язку чи навігації.
А проте, ціль ще треба захопити: для цього пілот підводить дрон до об’єкта майже впритул. Після того він дає команду на фіксацію і безпілотник на кілька секунд зависає. Саме тоді FPV-дрон найбільш уразливий.
Використання FPV-дронів із машинним зором дає їхнім операторам декілька відчутних переваг. Для керування БПЛА не потрібно бути досвідченим пілотом, лише базові знання дають змогу підняти дрон у повітря, підвести до цілі та позначити її – далі машина робить усе сама.
Автоматичне відстеження цілі та невразливість до РЕБ дозволяють таким дронам краще вражати рухомі об’єкти. Зростає і відстань їхнього застосування — після наведення не треба турбуватися через поганий зв’язок. До того ж вартість подібних дронів невелика: на 300−500 доларів вища за звичайні.
Всупереч поширеній думці, FPV-дрони з машинним зором не мають штучного інтелекту. Вони просто розпізнають набір пікселів у кадрі та тримаються його за допомогою алгоритму.
Таке розпізнавання цілей використовують і російські «Ланцети», про це свідчать залишки збитих БПЛА. Для обчислень використовується блок NVIDIA Jetson, який присутній всередині з моменту створення безпілотників.