Вшановуємо пам’ять легендарного трускавчанина, відважного розвідника ОУН Романа Різняка «Макомацького»
Сьогодні, 12 березня виповнюється 103 роки від дня народження трускавчанина Романа Різняка, відомого в історії України керівника боївки СБ Дрогобицького міського проводу ОУН, референт СБ Дрогобицького районного проводу ОУН (1948 рік), передає DROBRO.
В Трускавці вшанували пам’ять легендарного містянина, розвідника ОУН (Фото)https://t.co/Cfl10bS0Nj pic.twitter.com/HLEv7FBzya
— DroBro7/24 (@DroBro10) March 12, 2024
Розповіді про життя та становлення Романа «Макомацького» був присвячений музейний урок, що проходив у повстанській криївці Музею історії міста-курорту. Його для старшокласників, представників учнівських парламентів трускавецьких шкіл провели Галина Коваль, директорка Музею історії міста-курорту Трускавця та Марія Курищук, наукова працівниця музею. На заході були присутні Олена Петранич, керуюча справами міської ради Трускавця та Олександра Дирко, головний спеціаліст відділу освіти. Музичні композиції та повстанські пісні для присутніх виконали Андрій Сливка, викладач Трускавецької школи мистецтв у дуеті з Наталією Тершак.
Переглянути цей допис в Instagram
Наш земляк Роман Різняк займає визначне місце серед кагорти молодих борців за незалежність і волю України. Він розгорнув широку бойову діяльність на території Дрогобиччини. “Макомацький” і два члени його боївки – Мирон Муйла “Лилик”, Ярослав Дранівський “Ярко” нагороджені найвищою відзнакою підпілля – Золотими хрестами бойової заслуги 1-го класу. У 27 років Роман Різняк загинув у нерівному бою. Історія про нього десятиліттями була заборонена й лише з проголошенням Незалежності України постать Різняка повернула собі правдиву цінність та увагу суспільства. На честь легендарного земляка в 1995 році у Трускавці був встановлений пам’ятник на місці, де колись знаходилось родинне помістя Різняків у центральній частині парку.
Про важливість самоідентифікації через пізнання української історії, зокрема про реальних місцевих героїв, які боролись за наше вільне життя, зауважила Олена Петранич і подякувала організаторам заходу за важливу роботу, вона також закликала учнів пам’ятати про кожен жертовний подвиг як минулих поколінь, так і теперішніх. Після завершення історичного уроку школярі разом із вчителями та музейниками поклали квіти до пам’ятника Романа Різняка та помолились за його світлу пам’ять та душі всіх полеглих Героїв за волю та незалежність нашої України.