Цей проєкт уже включено в проєктно-кошторисну документацію, яку замовила Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Львівській області
Будуватимуть велодоріжку в межах реконструкції міжнародної траси М-09. Фінансуватиме проєкт ЄБРР.
Як повідомляє DROBRO, напередодні відбулася публічна презентація самого проєкту рішення капремонту міжнародної дороги М-09. Зібралися уповноважені представники громад Львівського району, через які проходить проєктована ділянка дороги, а також представники громадськості.
Уже розпочалися переговори та офіційні звернення до міністра інфраструктури України, аби велодоріжка проходила зі Львова не лише до Жовкви, а й до Рави-Руської.
«Будівництво велодоріжки на трасі М-09 – безпрецедентне в Україні. У проєкті передбачено чимало інновацій, які до цього не застосовували. Також це є хорошим прикладом міжмуніципального співробітництва та консолідованої позиції Жовківської, Куликівської та Львівської громад», – каже заступник директора департаменту міської агломерації Роман Кізима.
🚴♀️ Зі Львова до Жовкви через Куликів прокладуть суцільну велодоріжкуhttps://t.co/CYsPMLjrd8#Львівщина #проєкти #веломаршрути pic.twitter.com/zxN3El1k0q
— DroBro7/24 (@DroBro10) July 15, 2023
Адже коли з’явилася інформація про капремонт траси, три сусідні громади об’єдналися задля спільної мети – зініціювали створення окремої суцільної велодоріжки, яка тягнулася б від Львова через Куликів до Жовкви.
Річ у тім, що велодоріжки були передбачені проєктом, проте лише в населених пунктах, а не уздовж траси.
«Після тривалих обговорень, голосувань на сесіях та спільної послідовної позиції цей проєкт таки включили в проєктно-кошторисну документацію. Хоча на початках в цю ідею вірили лише ми», – зізнався Роман Кізима.
Чому це важливо
«Для Жовкви та навколишніх громад будівництво велодоріжки має стратегічне значення, – наголосив міський голова Жовківської громади Олег Вольський, який був серед ініціаторів створення велодоріжки.
Насамперед це альтернативний маршрут. Окрім того, з початку року у Жовківській громаді відбулося два чемпіонати України з велоспорту, на який приїздили спортсмени з усієї України. Жовква потроху стає велосипедною столицею України. І поява нового веломаршруту – лише сприятиме розвитку цього виду спорту, популяризуватиме наше місто та залучатиме більше туристів».
Зважаючи на велику кількість у Жовкві архітектурних та культурних пам’яток, велодоріжка значно розширить туристичний потенціал цілого Львівського регіону.
Якісна велоінфраструктура сприяє розвитку громад. Це додатковий альтернативний маршрут. 20% населення із навколишніх до Львова громад готові регулярно їздити у місто на велосипедах / електросамокатах.
Це результати опитування Київського міжнародного інституту соціології на замовлення Ради Європи, яке провели вже в час війни. З появою зручної та безпечної велоінфраструктури йтиметься потенційно про кілька десятків тисяч людей!
Це розвантажить дорогу та виїзди зі Львова.
Веломаршрут з’єднає між собою громади Львівської МТГ – Малехова, Великих Грибовичів та Гряди.
«Ще один важливий нюанс. Велодоріжка від Львова до Жовкви, а нині активно обговорюється, щоб її зробили до Рави-Руської, особливо актуальна в межах ЄвроВело. Це європейська мережа магістральних велосипедних сполучень, розроблена європейською федерацією велосипедистів і яка сполучає країни Європи між собою», – розповів в.о. начальника управління вуличної інфраструктури Павло Сирватка.
Наразі підготовчі роботи капремонту траси міжнародного значення М-09 на ділянці Львів – Рава-Руська – у розпалі.